P, 27.11.2022

Anu Saagim: Kui ma näen kedagi karvast kraed kandmas, läheb mul süda pahaks

Kelli Põlendik
, lemmik.postimees toimetaja
Anu Saagim: Kui ma näen kedagi karvast kraed kandmas, läheb mul süda pahaks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Jonathan Nackstrand / AFP / Scanpix

Moe- ja ilumaailma suunamudijad Anu Saagim ja Reet Härmat on andnud oma hääle karusloomade kaitseks ning usuvad, et karusloomafarmid peaksid olema riiklikul tasandil keelustatud.

Aastaid karusloomafarmide sulgemise eest võidelnud loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad istus Anu ja Reedaga maha, et uurida naistelt nende eelistuste kohta lähemalt.

Anu Saagimi sõnul on tema vastumeelsuses karusnaha osas tekkinud suuresti Reeda mõjul, kellest viimane on veendunud, et karusnahatööstuste negatiivne mõju keskkonnale ja loomade heaolule kõigutab kaalukaussi tugevalt sulgemise poole. Anu lisas ka, et tema arvamuse kujundamisele aitas kaasa teadlikkuse kasv tänu televisioonile ja sotsiaalmeediale. 

Naised on ka skeptilised karusloomade kui metsloomade elutingimuste parandamise osas farmides. «See loom elab terve elu õhus puurivarbade peal. Tema jalad ei puuduta maapinda. Mõelge, kui te peaksite ise elama niiviisi elama,» kommenteeris Härmat. Lisaks loomade heaolule tuli Anu ja Reedaga juttu ka Tallinn Fashion Weekist, alternatiivsetest materjalidest karusnahale ja sõnasõjast vanemate daamidega. Täispikka intervjuud vaata SIIT.

Märksõnad
Tagasi üles