Loomasõprade suursündmus toetatab abivajavaid neljajalgseid

Kelli Põlendik
, lemmik.postimees toimetaja
Copy
Käpakäik 2017.
Käpakäik 2017. Foto: GEORG K6RRE / PM/SCANPIX BALTICS

Juba kuuendat korda toimub lemmikloomadele pühendatud sündmus «Käpakäik», mida korraldavad Eesti Loomakaitse Selts, Skechers, Pirita Linnaosa Valitsus ja Kesklinna Valitsus.

Käpakäiguga ärgitatakse inimesi tegelema oma lemmikuga ja aitama neid loomi, kel oma perekonda veel ei ole. «Kutsume inimesi üles arvestama loomadega linnas, pöörama rohkem tähelepanu enda lemmikutele ja loomulikult aitama neid, kes on hädas. Üritusel anname loomasõpradele selleks mitmeid toredaid võimalusi. Tegevust leiavad nii loomaomanikud, kui ka need, kel veel oma lemmiklooma ei ole,» kommenteeris Eesti Loomakaitse Seltsi kommunikatsiooni- ja turundusjuht Geit Karurahu.

Käpakäik toob linnakeskonnas kokku loomasõbrad. «Sündmus algab 8. juunil kell 11 koerte ja nende omanike rongkäiguga lauluväljaku juurest ning jätkub Pirita velodroomil,» selgitas Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat. «Lisaks rongkäigule toimuvad sel aastal ka heategevuslikud võistlused - orienteerumine lemmikloomaga, viie kilomeetri kõnd ja lastejooks. Võistluste osalustasud jäävad 5-10 euro vahele.»

Sündmus saab olema äärmiselt mitmekülgne. «Tuju hoiavad «Käpakäigul» üleval staarisaatest tuntud Sissi ning Margus Vaher ja HOL. Head ja paremat pakuvad Vigri kohvik ja Nähtamatud Loomad. Lisaks liituvad meiega Tallinna loomade varjupaiga koerad,» lisas Liinat.

Superstaarisaatest lauljana tuule tiibadesse saanud Sissi toob Käpakäigule suur armastus karvaste ja suleliste vastu ning ka mure hädas olevate loomade pärast. «Liiga palju loomi elab endiselt halbades oludes või on sattunud hooletu omaniku tõttu varjupaika või lausa tänavale. Kui mulle anti võimalus teha kaasa projektis, mis räägib loomadega seotud probleemidest ja üritab olukorda muuta, siis mu süda ütles kohe «jah»,» kommenteeris Sissi.

Sissi kutsub kõiki, kes soovivad toetada loomi, osalema heategevuslikul üritusel Käpakäik. «Lisaks imelisele tundele teha head, on see ka suurepärane võimalus saada uusi teadmisi ning veeta üks mõnus ja tegus päev. Tule kohale, võta kaasa pere ja ärge unustage oma kutsusid kaasa võtta!» lisas Sissi.

Rohkem informatsiooni sündmuse kohta leiab ürituse veebilehelt või Facebookist. Osale sinagi!

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles