Galerii: Paides kasvatas tubli kass üles nugisepojad

Aprilli lõpus kolisid Paidesse Eesti Metsloomaühingu Järvamaa piirkonnajuhi Virge Võsujala juurde emata jäänud nugisepojad. Väikesed orvud võttis oma hoole alla tubli kass, kelle piima toel kasvasid abitutest jõnglased vahvad marakratid. 

Võsujalg ütles Järva Teatajale, et tal küpses kohe plaan leida kolmele tillukesele nugisele, kel silmad ja kõrvad alles avanemata, imetav emakass. «See oli küll riskantne mõte ja olin valmis tagasilöökideks, kuid igal juhul vääris see ikkagi proovimist,» lausus ta. Võsujala naabril Virge Piisneril, kes tegeleb hooleta jäetud kassidega MTÜ-s Kassivari, oli üks imetav kass Mäura ning just temast nugiste asendusema saigi. 

Tänaseks on nugisepojad võimelised ka Mäura abita hakkama saama ja söövad nüüd isukalt putru spetsiaalsest piimasegust ning pardi- ja küülikupasteedist. Nagu loomalapsed ikka, veedab kolmik oma aega mürades, magades või süües. Enne loodusesse naasmist tuleb nugistel veel aga veidi sirguda, et neil oleks võimalus omapäi ellu jääda. Suure südamega Mäura kolis aga tagasi Virge Piisneri juurde ning ootab nüüd päriskodu ja -peret, keda igapäevaselt rõõmustada. 

Populaarne

Tagasi üles