Erakordne tabamus: Hiinas nähti üleni valget hiidpandat

Kelli Põlendik
, lemmik.postimees toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto on illustratiivne.
Foto on illustratiivne. Foto: via www.imago-images.de / imago images / Xinhua / Scanpix

Hiinas Sichuani provintsis asuvasse metsa üles seatud rajakaamera eest tatsas aprillis läbi üleni valge hiidpanda. Tegu on ainulaadse juhtumiga, sest senini polnud albiinopandadest ühtegi jäädvustust. 

Pandaspetsialistid tegid kindlaks, et tegu on tõepoolest albinismiga, mille silmapaistvaimateks tunnusteks on valge karvastik ja punased silmad. Wolongi looduskaitseala, kus pandat silmati, avaldas pressiteate milles sõnas, et isend on tugeva kehaehituse ja stabiilse kõnnakuga ning geneetiline mutatsioon tema heaolu ja tervist eeldatavasti ei mõjuta.

Uurijate arvates on tegu noore, ühe- kuni kaheaastase loomaga, kelle sugu pole pildi põhjal võimalik kindlaks teha. Looduskaitsealale plaanitakse nüüd paigaldada rohkem kaameraid, mis aitaksid albiinopanda toimetamisi jälgida. Albiinoloomasid ohustavad tihti kiskjad, sest nad on looduses kergemini märgatavad.

Tagasi üles