Sel nädalavahetusel kogunevad Harjumaal kokku tuhanded koerad

Näituse võitjatel avaneb võim kvalifitseeruda kõrgelt hinnatud «Crufts» näitusele Inglismaal.

FOTO: Oli Scarff / AFP / Scanpix

Sel nädalavahetusel, 01.-02. juunil, toimub Harjumaal Luige baasis rahvusvaheline tiitlinäitus «Eesti Võitja 2019».

«Eesti Võitja» on mainekas koertenäitus, mis annab lisaks väärikale tiitlile võimaluse võitjatel kvalifitseeruda kõrgelt hinnatud «Crufts» näitusele Inglismaal. Sel aastal on näitusele registreerinud üle 2000 koera 267 erinevast koeratõust.

Tiitlinäitus on oluline sündmus, mis toob kokku palju erinevaid koeri vähem ja rohkem haruldastest tõugudest. Lisaks annab see koerasõpradele suurepärase võimaluse tutvuda huvipakkuva tõuga igas vanuserühmas ja vestelda koeraomanike ning -kasvatajatega. Näitusel osalevad kutsikad alates kuuest elukuust ning kõige eakamad on seeniorkoerad, kel vanust üle kaheksa aasta. 

Iga tõug on omamoodi ainulaadne, aretatud kindla eesmärgiga. Kõige arvukamalt esindatud tõud on kuldne retriiver, labradori retriiver, ameerika staffordshire terjer ning iiri punane setter. Näituseplatsil kohtab ka Eesti oma tõugu – eesti hagijat. Lisaks avaneb võimalus tutvuda ka haruldasemate tõugudega nagu pont-audemeri spanjel, istra karmikarvaline hagijas ja siledakoonuline pürenee lambakoer.

Koeri tulevad hindama eksperdid 15 erinevast riigist. Eestit esindab viis kohtunikku, kõige kaugemalt saabuvad kohtunikud Uruguaist ja Austraaliast.  

Näituseplatsil on avatud müügitänav, mille ääres avavad oma müügitelgid paljud lemmikloomatarbeid pakkuvad ettevõtted. Lisaks müügile jagavad nad heameelega oma teadmisi ja kogemusi. Esindatud on erinevad lemmikloomatoidud, koerte pesuvahendid, rihmad, mänguasjad, pesad, tekid ning paljud koerasõpradele vajalikud esemed. Veidi eemal asuval platsil toimuvad mitmed klubide erinäitused.

Eesti Kennelliit ootab kõiki koerasõpru toredat nädalavahetust veetma ja koertele näituseringides kaasa elama. Kes ei jaksa kogu päeva kohapeal olla, saab lõppvõistlusi jälgida otseülekande vahendusel Kennelliidu kodulehel.

Näituse pidulik avamine on kell 9:50 ning seejärel alustavad tööd näituseringid. Piletid on saadaval kohapeal — õpilane/pensionär 2€, täiskasvanud 3€, perepilet 5€. Rohkem infot ajakava kohta Eesti Kennelliidu kodulehel ja Facebooki-lehel.

1989. aastal loodud mittetulundusühing Eesti Kennelliit on Rahvusvahelise Künoloogilise Föderatsiooni (Fédération Cynologique Internationale – FCI) täisliige ja keskorganisatsioon Eestis, mille peamiseks eesmärgiks on tõukoerte kasvatamisele ja aretamisele kaasaitamine ning mis koordineerib ja registreerib kenneltegevusega seonduvat Eestis. Eesti Kennelliidu egiidi all toimub igal aastal paarsada koertenäitust ja –võistlust.

Populaarne

Tagasi üles