Päevakäpp: elava iseloomuga Tornado südame võitmine keeruline pole

FOTO: Jake Farra / Varjupaikade MTÜ

Tornado on umbes aastane isane koer, kes oli varjupaika saabudes väga kõhn, tahumatu ja ei teadnud midagi inimestega suhtlemisest. Tänaseks on ta aga paljutki juurde õppinud.

Sotsialiseerimise puudujäägi tõttu kippus ta Käpp ja Käsi programmi treeningute alguses palju ringi vaatama ja kaootiliselt käituma. Oma nime ei teadnud ta üldse ja ainus viis inimestega suhtlemiseks oli neile peale hüppamine.

Treeningute käigus on Tornado saanud selgeks oma nime, pakub inimesele aktiivselt silmakontakti ja oskab juba maiuste abil kõrval kõndida, alustele hüpata ning lamada. Suurim väljakutse trennides on trakside selga panemine, sest oma nime vääriliselt kipub ta muutuma keeristormiks kohe, kui saab aru, et on kuskile minek.

Tornado on väga ablas koer ning sööb isukalt eridieedi krõbinaid, mis sobivad tema õrna seedimisega. Tänu maiuselembusele on teda lihtne õpetada. Teisi koeri ja inimesi ta ei pelga, suhtub neisse sõbralikult ning ei haugu kellegi peale.

Tornadole sobivad elamiseks ka tubased tingimused, kuid uus omanik peaks olema valmis temaga palju aktiivselt väljas liikuma ning üheskoos treenima, sest tegemist on väga elava koeraga. Lastega Tornadol kokkupuude puudub, kuid kuna tegemist on jõulise koeraga, siis peaks seda eelnevalt kindlasti testima ja harjutama.

Kui soovid Tornadole päriskodu pakkuda, täida sooviankeet, kirjuta tallinn@varjupaik.ee või helista 514 1431.

Käpp ja Käsi kaheksanädalase programmi raames õpetavad Eesti vanglates karistust kandvad inimesed varjupaigakoertele professionaalsete koertetreenerite juhendamisel uusi oskuseid. Käpp ja Käsi programm toimib Kodanikuühiskonna Sihtkapitali, Mõjufondi ja Justiitsministeeriumi toel eesmärgiga pakkuda kinnipeetavatele positiivse sisuga arendavat tegevust.

Programmi elluviimiseks on abikäpad ulatanud ka PetCity, Wikmani lihatooted, fotograaf Jake Farra ja Lindebergi advokaadibüroo. Koerte treenimine toimub vaid positiivse kinnistamise metoodikat kasutades ning Tornado treenerit juhendab Koertekool Kratt. Loe rohkem www.käppjakäsi.ee.

Populaarne

Tagasi üles