Päevakäpp: Blacky on unistuste koer seiklusi otsivale inimesele

Blacky.

FOTO: Tallinna loomade varjupaik / Käpp ja Käsi

Kaheaastane Blacky on koheva valge kasukaga koer, kes armastab nii mängimist kui ka õppimist. Samas on koer ka veidi krutskeid täis ning igav temaga ei hakka! 

Blacky on jõulise loomuga ning talle meeldib uute inimestega natukene piire testida — kui inimene laseb, siis hakkab Blacky kergesti tema taskutest ja kätest maiuseid röövima, jalutusrihmast tirima ja «püüa mind kinni kui saad» mängu mängima. Nende halbade harjumustega tegeletakse Käpp ja Käsi treeningprogrammis ja Blacky õpib seal väga kiiresti.

Tema õpetamine on puhas rõõm, sest lisaks eelmisest kodust kaasa saadud tarkustele (Blacky tunneb istu ja lama märguandeid) omandab ta lennult ja lustlikult kõik uued harjutused ning ootab innukalt võimalust oma oskusi näidata ja inimesega koostööd teha. Mängides kipub ta minema kohati liialt jõuliseks või mänguasju ära näppama, kuid ka see harjumus on iga trenniga paremuse suunas läinud.

Blacky treeningul.

FOTO: Tallinna loomade varjupaik / Käpp ja Käsi

Blacky on unistuste koer inimesele, kes tahab aktiivset ja nutikat kaaslast, kellega käia matkamas ja koos aktiivselt õppida ning areneda. Oma koheva kasuka tõttu sobib elama pigem välitingimustesse ning jõulisema loomu tõttu lastega peredele treenerid teda soovitada ei julge. Kui soovid Blackyle pakkuda päriskodu, täida sooviankeet, kirjuta tallinn@varjupaik.ee või helista 514 1431.

Käpp ja Käsi kaheksanädalase programmi raames õpetavad Eesti vanglates karistust kandvad inimesed varjupaigakoertele professionaalsete koertetreenerite juhendamisel uusi oskuseid. Käpp ja Käsi programm toimib Kodanikuühiskonna Sihtkapitali, Mõjufondi ja Justiitsministeeriumi toel eesmärgiga pakkuda kinnipeetavatele positiivse sisuga arendavat tegevust. Programmi elluviimiseks on abikäpad ulatanud ka PetCity, Wikmani lihatooted ja Lindebergi advokaadibüroo. Koerte treenimine toimub vaid positiivse kinnistamise metoodikat kasutades ning Blacky treenerit juhendab Koertekool Kratt. Loe rohkem SIIT.

Populaarne

Tagasi üles