Loomakaitsjad pahased: inimesed korjavad asjata jänesepoegi üles

Kelli Põlendik
, lemmik.postimees toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Pae pargist leitud jänesepojad.
Pae pargist leitud jänesepojad. Foto: Katrin Lehtveer / MTÜ Loomapäästegrupp

Eile saabus MTÜ-le Loomapäästegrupp telefonikõne Tallinnast. Helistaja oli Pae pargist leidnud jänesepojad ja nad kaasa võtnud, aga pikk-kõrvad tegelikult abi ei vajanud. 

Leidjad arvasid, et ema oli jänesepojad maha jätnud, pani tuttsabad kasti ja suundusid enne loomapäästjatele helistamist bussipeatusesse. Loomapäästegrupp võttis jänesed oma hoole alla, sest ema neid enam omaks ei tunnistaks.

«Nad ei ole hüljatud, nad ei ole oma ema kaotanud. Kui neil ei ole kuskilt verine siis palun jätke nad maha ja ärge võtke neid ka sülle pildistamiseks,» toonitas Loomapäästegrupi liige Katrin Lehtveer «Nende ema käib neid toitmas ja nendega on kõik kõige paremas korras.»

Eesti Metsloomaühingu sõnul on ülimalt tähtis jänesepoegi mitte puutuda, mitte käega katsuda ja häirida. Jänesepoega võib puudutada ainult sellisel juhul, kui ta on nähtavalt vigastatud, on otsene oht tema elule või kui lemmikloom on jänesepoja leidnud ja kaasa toonud. Kõigil teistel juhtudel lihtsalt eemaldu ja jäta jänesepojad rahule.

Tagasi üles