Uus standard hotellitööstuses: maailmakuulus hotellikett läheb puurivabaks

Kelli Põlendik
, lemmik.postimees toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: / AP / Scanpix

Loomakaitseorganisatsioonid üle maailma on veennud Hiltoni hotelliketti 2025. aastaks puurikanade munadest loobuma.

Hiltoni puurivaba eeskiri hakkab kehtima kõikidele hotellidele ja kuurortidele, sealhulgas kaubamärkidele nagu Hilton Hotels & Resorts, Waldorf Astoria ja Embassy Suites. Eeskiri puudutab kõiki munatooteid ning nõuab ka iga-aastast raporteerimist. Hetkel tegutseb Hilton 106 erinevas riigis, kaasa arvatud Eestis. 

Loomakaitsjate rahvusvahelise mõjutuskampaania eesvedajaks oli koostöövõrgustik Open Wing Alliance, mille üheks liikmeks on ka Eestis tegutsev MTÜ Nähtamatud Loomad. Globaalne kampaania tõi kokku 63 erinevat loomakaitseorganisatsiooni, et parandada koos kanade heaolu tööstusfarmides ning kutsuda üles juhtivaid hotelle käituma vastutustundlikult.  

«Hiltoni otsus seab majutus- ja toitlustussektorile uue särava standardi ning vähendab loomade väärkohtlemist märkimisväärselt,» ütles Nähtamatute Loomade juht Kristina Mering. «Lisaks kaitseb see tarbijate huve: klient eeldab, et makstes majutuse eest preemiumhinda, on ka tema hommikune munapuder parima võimaliku kvaliteediga –  selle arvelt ei tohiks teenusepakkujad teha järeleandmisi.»

Puurikanade heaolu teema kogub maailmas aina enam tähelepanu. Kanad veedavad oma elu väikestes ebasanitaarsetes puurides, milles neil liikumisvõimalus puudub. Kitsastes tingimustes jäävad kanade jäsemed tihti puurivõrede külge kinni, mis põhjustab luumurde, sulgede kaotust ja isegi surnuks tallamist teiste kanade poolt.

Lisaks Hiltonile on kuulsatest hotellikettidest puurivaba otsuse vastu võtnud ka Marriott International, Accor Hotels, Hyatt ja InterContinental Hotels. 

Tagasi üles