E, 3.10.2022

Nukker emadepäev Saaremaal: haisvas akendeta aidas kinni hoitud koerad hakkasid inimesi nähes rõõmust nutma

Lisatud video!
Kelli Põlendik
, lemmik.postimees toimetaja
Nukker emadepäev Saaremaal: haisvas akendeta aidas kinni hoitud koerad hakkasid inimesi nähes rõõmust nutma
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Üks Kakuna külast päästetud koertest.
Üks Kakuna külast päästetud koertest. Foto: Riina Pernau / Facebook

Loomapäästjate töö nõuab igapäevast valmisolekut, sest abi andmisega oodata ei saa. Nii pididki Loomapäästegrupi ja Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu vabatahtlikud emadepäeval tunnistajaks olema vaatepildile, mis nii mõnelgi asjaosalisel pisarad silma tõi. 

Kõik algas kõnega Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu telefonile. Helistajaks oli MTÜ Loomapäästegrupp vabatahtlik Riina, kellele oli saadetud video väärkoheldud koertest. Turvakodu kutsus välja politsei ning üheskoos suunduti Kakuna küla poole. 

 «Video järgi olime mõneti valmis olukorraks, mis meid kohapeal ootamas, kuid vaatepildiks, mis meile seal tegelikult avanes, me siiski valmis ei olnud ja kuidas saanukski — see oli lihtsalt mõistusevastane,» kirjeldasid vabatahtlikud nähtut. «Mumifitseerunud jänesed puurides, linnukorjused, koerte elupaigaks olnud akendeta aida väljanägemine ja võigas hais ja muidugi koerad ise.»

Turvakodu postituse kohaselt nägid abistajad esimest korda elus, kuidas koerad inimesi nähes rõõmust nutavad ja neil pisarad silmist voolavad. Kolm imearmsat, sõbralikku, noort ja ilusat koera: huskylaadne Sanna, laikalaadne Elsa ja šveitsi valge lambakoera moodi Ami. Ami ja Elsa olid alatoidetud ja janused ning aidas neil süüa-juua ei olnud. Koerte kehadel olid jäljed kaklusest, tülide tekkepõhjuseks tõenäoliselt toidupoolise vähesus. 

Esimene šokk möödas, asusid päästjad kontrollima koerte kiipe. Asi läks huvitavaks — kolmest koerast kahel olid kiibil ja neist kumbki ei olnud noore majaperenaise Liisi nimel. Registrijärgsete omanikega ühendust võttes selgus, et mõlemad olid koertele pakkunud hoiukodu, ent teemat ei soostunud Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu lähemalt kommenteerima, öeldes, et loos on palju segaseid asjaolusid ning edasi tegeleb uurimisega politsei. Kolm koera aga on transporditud hoiukodudesse, kus nende tervist turgutama asutakse.

Kuna koerad on vaktsineerimata ja steriliseerimata ning vajavad ka parasiiditõrjet, siis palub Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu protseduuride eest tasumiseks rahalist abi.

Annetada saad:

«Ma armastan aidata» keskkonnas;

Pangaülekandega:

  • MTÜ Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu
  • SEB: EE931010220047924016
  • Swedbank: EE342200221066556377
  • LHV: EE307700771002534913
  • Nordea: EE171700017004326647
  • Märksõnaks «Kakuna koerad»

Helistades annetustelefonidele:

  • 900 9002 - kõne hind 5€
  • 9009015 - kõne hind 15€
  • (helistada saab Telia, Elisa ja Tele2 võrkudest) Kindlasti kuula ära automaatvastaja tekst.

PayPal konto kaudu:

  • saareloomad@saareloomad.ee
Märksõnad
Tagasi üles