Järvamaal autolt löögi saanud orav tõi peale õnnetust ilmale terved ja tugevad pojad
Lisatud videod!

Möödunud pühapäeval sai Järvamaal Koerus autolt löögi orav ning jäi sõiduteele vereloiku lebama. Sündmuskohast möödunud kohalik, kes auto peatas ja asja lähemalt uurima läks, avastas oma üllatuseks, et orav oli imekombel ellu jäänud. 

Orava leidnud Stella Kallasmaa pöördus koheselt Eesti Metsloomaühingu Järvamaa piirkonnajuhi Virge Võsujala poole, kes naisele edasisi juhiseid andma hakkas. Lugu võttis aga kiirelt ootamatu pöörde — selgus, et oravaema oli tiine ja valmis oma järeltulijad esimesel võimalusel ilmale tooma. Võsujalg võttis orava oma hoole alla ja asus asjade edasist kulgemist pingsalt jälgima. Kas sünnitustegevuse algamise põhjustas löök autolt, ei osanud Võsujalg öelda, kuid sõnas, et ka see võis oma osa mängida. 

«Tillukesed olevused sündisid siia maailma hoopis teisiti, kui see tavaliselt olema peaks,» nentis Võsujalg. «Sooja ja ohutu pesa asemel tulid nad ilmale inimese kodus puuris.» Sünnitus kulges küll viperusteta, ent peagi muutus oravaema loiuks ning Võsujalg kartis, et ööd loomake vastu ei pea. 

«Poegi ta ligi ei hoidnud ja need vaesekesed jahtuvad nii kiiresti,» kirjeldas Võsujalg, kes vastsündinud oravaid ise soojas hoidis ja lõpuks üles turgutatud ema juurde pani. Kuigi eksisteeris oht, et õnnetusest stressis orav oleks võinud pojad maha murda, võttis tubli ema väikesed tegelased siiski omaks ning täna piuksub neli verivärsket ilmakodanikku juba tema kaisus soojas. 

Võsujalg sõnas, et oravapere jääb tema hoole alla seniks, kuni pojad on võimelised omal käel hakkama saama. Seejärel kolitakse nad ümber välipuuri ümbritseva loodusega harjuma ning peagi pärast seda saavad kõik käbikuningad vabadust nautima minna.

Populaarne