Rõõmusõnumid Tšehhist: tiiger Pootsman saab peagi isaks

Pootsman ja Tanya.

FOTO: ZOO a zámek Zlín - Lešná / Facebook

Möödunud aasta lõpus kolis Tallinna loomaaia amuuri tiiger Pootsman Tšehhi Zlín-Lešná loomaaeda, kuhu ta jääb kuni Tiigrioru valmimiseni. Uues kodus ootas Pootsmani ees ka kaaslanna Tanya, kellega koos peagi pesa punuma asuti. 

Kuna Tanya ja Pootsmani omavaheline klapp on algusest peale suurepärane olnud, oldi nii Tallinnas kui ka Tšehhis võimalike järeltulijate suhtes lootusrikkad. Täna jagaski Tallinna loomaaia direktor Tiit Maran saates «Ringvaade» uudiseid, et tema teada saab Pootsman tõepoolest varsti isaks. «Ma ei tea kas ma tohiks välja öelda — ta (Tanya - toim.) peaks vist tiine olema,» avaldas Maran ja lisas, et järglane on kõigi poolt oodatud. 

Zlín-Lešná loomaaia juhataja Roman Horský ütles veebilehele Idnes, et Pootsmani Tšehhi toomise protsess oli pikk, ent kogu vaeva väärt. «Kui Tanya ja Pootsman järglasi saavad, on tegu Euroopa loomaaedade geneetiliselt olulisima tiigripaariga,» rääkis Horský.

Amuuri tiiger Pootsman sündis 7. mail 2011 Moskva loomaaias. Tallinna loomaaeda toodi ta 2012. aasta lõpus. Kokku sündis pesakonnas kolm kutsikat – lisaks Pootsmanile praegu Suurbritannias Whipsnade’i loomaaias elav isane Botzman ning Nürnbergi loomaaias elav emane Katinka. 

Amuuri tiiger Tanya sündis 10. septembril 2004 Tšeljabinski loomaaias Venemaal. Zlín-Lešná loomaaeda viidi ta 2005. aastal. Tanya isapoolsed vanemad pärinevad mõlemad loodusest. Kogemustega emane amuuri tiiger on ilmale toonud 19 kutsikat.

Zlín-Lešná loomaaed, kuhu Pootsman kolis, asub Tšehhi Vabariigis, 10 kilomeetri kaugusel Zlíni linnast, Tšehhi idaosas ajaloolises Moraavias. Lešná lossiga külgnev loomaaed avati 1948. aastal. Loomaaia territoorium paikneb 48 hektaril. Kollektsioonis on 1261 isendit 213-st liigist. Loomaaed on alates 1997. aastast EAZA liige.

Populaarne

Tagasi üles