Spetsialistid õpetavad: kuidas hoolitseda küülikute ja pisinäriliste eest?

Kelli Põlendik
, lemmik.postimees toimetaja
Copy
Foto: Caleb Harper / PantherMedia / Caleb Harper / Scanpix

Haabersti Linnaosa Valitsus ja Rannamõisa PetCity kutsuvad tasuta loengule «Kuidas hoolitseda küülikute ja näriliste eest?».

Haabersti linnaosa vanema kohusetäitja Oleg Siljanovi sõnul soovitakse loengutega tõsta laste ja lastevanemate seas teadlikust vastutustundliku loomapidamise osas. «Sügisel toimus Haabersti Linnaosa Valitsuse ja Rannamõisa PetCity koostöös vastutustundliku loomaomaniku teabepäev, kus keskenduti peamiselt koerte ja kasside pidamisele,» sõnas rääkis Siljanov.

«Seekord tutvustavad PetCity spetsialistid, millised kohustused kaasnevad näriliste võtmisega. Paljudel juhtudel võetakse alternatiiviks koerale või kassile koju lemmikuks närilised ja küülikud. Kiputakse arvama, et nende pidamine on kergem ja ei nõua erilist pingutust. Kuid iga lemmikloom on vastutus ning loengul ongi võimalik tutvuda, kuidas erinevate väikeloomade eest hoolitseda, et tagada nende hea elukvaliteet. Loengu eesmärgiks on propageerida ühiskonnas vastutustundliku loomapidamist,» ütles Siljanov.

Loengul räägitakse nii merisigadest, küülikutest, deegudest kui ka teistest pisinärilistest. Kuidas lõigata küüsi? Kas peaksid puhastama oma lemmiku kõrvu? Milliseid pidamistingimusi loomakesed nõuavad? Millised on kõige levinumad haigused? Vastused saavad nii need kui ka paljud teised küsimused.

Oodatud on nii lapsed, kui ka vanemad. Loeng lõppeb toreda viktoriiniga ja parimatele on välja pandud auhinnad.

Loengud toimuvad Rannamõisa PetCitys, aadressil Rannamõisa tee 8.

  • 7. mai kell 18 loeng eesti keeles.
  • 12. mai kell 12 loeng vene keeles.
  • 24. mai kell 17 loeng eesti keeles.
  • 29. mai kell 18 loeng vene keeles.

Loengutele on vajalik eelregistreerimine. Registreerida saab telefonidel 6404860 või 6404800 ja e-posti aadressil liina.kaev@tallinnlv.ee

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles