Seemned mulda! Tallinna loomaaed kutsub loomadele kõrvitsaid kasvatama
Saagi viib loomaaeda tasuta kuller

Kuningtamariin kõrvitsaga

FOTO: Tallinna loomaaed

Tallinna loomaaed kutsub taas üles kõrvitsaseemneid mulda pistma, et loomadele sügisel maitsvaid vilju pakkuda. Kõrvitsamaiaid loomi loomaaias jagub — neid söövad enamus loomaaia loomi, hiirtest elevantideni.

Lisaks kõrvitsatele võib loomaaialoomadele kasvatada teisi hästisäilivaid köögivilju: patissone, kaalikaid ja peete. Kampaaniast osavõtt on iga aastaga suurenenud nii eraisikute, lasteaedade ja koolide kui seltside seas. Õpetajad ja kasvatajad on leidnud selles toreda ühistegevuse: koos pannakse seeme mulda, koos kastetakse, räägitakse bioloogiast ja sellest, kuidas kõrvits meie toidulauale jõuab.

Suurele kõrvitsakasvatamisele ja kogumisele järgneb kõrvitsapidu, mis sel aastal toimub 26. oktoobril.  Kõrvitsapidu on loomaaia iga-aastane traditsioon suure kõrvitsakogumise lõpetamiseks. Päev rikastab loomaaialoomade toidulauda ja keskkonda ning pakub neile huvitava ja maitsva köögivilja näol põnevat uudistamist ja mängulist tegevust. Kõrvitsapeol serveeritakse loomadele toitu tavapärasest teistmoodi ning loomade reaktsioonid aedikusse pandud uue vilja osas pakuvad külastajatele põnevat vaatepilti. Loomade toitmist saadavad loomaaia töötajate kommentaarid.

Sügisel transpordi pärast muretsema ei pea, sest saagi veab loomaaeda kullerfirma DPD Eesti. DPD aitab loomaaia asukate jaoks kõrvitsaid transportida juba 2013. aastast. 2018. aastal aitasid kullerid loomaaeda transportida 19 tonni kõrvitsaid, s.o pea 7 tonni rohkem, kui aasta varem. Pane sinagi seeme mulda!

Populaarne

Tagasi üles