Huvitav teada: miks kassid mõnikord inimeste moodi istuvad?

FOTO: Kirgiz03 / Pixabay

Iga kass on erinev ning erinevad on ka viisid, kuidas neile puhata meeldib — mõni kass viskab end siruli, mõni tõmbab kerra, mõni istub korralikult neljal käpal. On aga ka kasse, kes tahavad istuda inimese moodi, kuigi meile võib see pealtnäha üpriski ebamugavana tunduda. 

Miks kassidele niiviisi istuda meeldib, teavad kõige paremini muidugi nemad ise, ent kasside käitumisspetsialistid on tulnud välja mitme võimaliku põhjendusega. 

Ta üritab sind imiteerida 

Usu või mitte, aga kassid võivad inimeste maneere üle võtta. Nende hulka kuuluvad näiteks söömis-, magamis- ja käitumismustrid. Paljud kassiomanikud on täheldanud, et kui kassi liivakast on pandud tualetti, läheb kass häda tegema samal ajal kui inimene. See võib olla ka põhjuseks, miks kass sinu moodi istub — ta arvab, et nii tegema peabki. 

Ta näitab üles usaldust

Inimese moodi istudes ei ole kassil muud valikut, kui oma kõhualune maailmale imetlemiseks välja panna. Kui su neljajalgne sõber seda sinu juuresolekul teeb, võid kindel olla, et ta usaldab sind ja teab, et sa ei tee talle ja tema õrnale kõhukesele liiga. See ei tähenda muidugi, et sul on vaba voli tema kõhualust katsuma minna — su kass võib sind ju usaldada, ent kui ta füüsilist tähelepanu ei soovi, ei karda ta seda küünte ja hammastega välja näidata. 

Ta hoolitseb oma heaolu eest

Kassid on teada-tuntud puhtusesõbrad, kes end pea igal vabal hetkel ennastunustavalt pesevad. Inimeste moodi nad ei higista ning seetõttu on oma kõhualuse jahedale õhule eksponeerimine ja selle lakkumine nende viis end maha jahutada. Istuva positsiooni ja paindliku keha kombinatsioon aga tagab kõhule kõige parema ligipääsu.

Tal on lihtsalt mugav

Inimese moodi istumine ei pruugi paista kõige mugavama asendina milles kass olla võiks, ent sinu karvase sõbra selgroog on tugev ja suurepäraselt painduv. See aga tähendab, et isegi pealtnäha imelik asend võib kassile olla tõeliselt mõnus viis oma keha venitamiseks ja lõdvestamiseks. Seega ära muretse, kui hiirekuningas end ebatavaliselt istuma sätib — tema ise teab kõige paremini, kuidas tal hea olla on.  

Populaarne