Pimedaks jäänud koer sai omale väikese abilise

Pimedate inimeste juhtkoerad ei ole tänapäeval midagi ebatavalist, ent omaenda neljajalgne abiline on ka koeral nimega Charlie, kes kahe aasta eest nägemise kaotas.

11-aastast kuldset retriiverit Charliet hakkas 2016. aastal vaevama glaukoom, mille tagajärjel koera vasak silm eemaldati. Aasta hiljem kaotas Charlie ka parema silma ning oli sestpeale täielikult pime. Nüüd on Charliel aga abiline, kes tema elu taas elamisväärseks teeb. Saage tuttavaks — neljakuune kutsikas nimega Maverick.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Charlie And Maverick (@charlieandmav) on

Maverick kolis Charlie pere juurde jaanuaris ning kui esmalt ei saanud kaks koera omavahel hästi läbi, siis nüüdseks on nad erimeelsused kõrvale pannud ja parimateks sõpradeks saanud. Maverick toetab Charliet kõiges: üheskoos käiakse jalutuskäikudel, süüakse ja mängitakse ning vahel kasutab Charlie oma väikest kaaslast padjana. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Charlie And Maverick (@charlieandmav) on

Lühikese ajaga on Maverick Charlie aitamise suurepäraselt käppa saanud. «Kui Charlie mänguhoos lelu ära kaotab ja seda enm ei leia, toob Maverick selle talle tagasi,» kirjeldas koerte perenaine Chelsea Stipe. «Charlie omakorda õpetab Maverickule viisakat käitumist ja ei lase tal pahandusi teha.»

Populaarne

Tagasi üles