Aita abivajajaid: kasside turvakodu lagunevad toad vajavad hädasti remonti

Kass Kasside Turvakodus.

FOTO: Mihkel Maripuu / PM/Scanpix Baltics

Tallinna kesklinnas toimetab väike vabatahtlike loomasõprade poolt juhitav organisatsioon nimega MTÜ Kasside Turvakodu. Kassimaja keldrikorrusel asuvaid ruume kimbutavad tihti probleemid ja nüüd on aeg nendega võidelda. 

«Kes on meie tegemisi aastast aastasse jälginud, on hästi kursis, kui sagedasti tabavad turvakodu ruume suvised uputused,» alustas turvakodu oma abipalvet sotsiaalmeedias. «Pikaajaliste ujutuste tulemusena tekkisid meie köögipõrandasse augud. Kõik külas käinud meesterahvad hoiatasid meid, et meie köögipõrand kukub kohe-kohe sisse, kui me kiiresti midagi ette ei võta.»

Kuna remont peaks hõlmama põrandate üles võtmist, põrandate betoneerimist, kogu torustiku vahetamist ning trapi loomist, tualeti uuesti ehitamist, põrandate plaatimist, seinte parandamist, krohvimist ja värvimist ning ka uue köögimööbli ostmist, siis on sellise suure remondi peale kuluv summa ühe väikese eraalgatusliku ühingu jaoks üüratu.

Paratamatult mõtlevad vabatahtlikud, kui mitu kassi saaksid nad selle raha eest päästa, kuid samas ollakse teadlikud, et mida rohkem turvakodu laguneb, mida rohkem niiskus ja hallitus põrandal levib, seda halvem on keskkond, kus nurrumootorid peavad olema. Keegi ei taha mõeldagi, mismoodi võib see hallitus mõjuda mõnele kassile, kes mitmeid aastaid turvakodus peab veetma.

Nüüd plaanivadki kassisõbrad see hiigelsuur remont läbi viia, kuid lisaks heale plaanile vajab selline remont ka palju raha — raha, mida nendesugusel eraalgatuslikul varjupaigal mitte kusagilt võtta ei ole. Seetõttu pöörduvadki vabatahtlikud heasüdamlike kaasmaalaste poole, sest üheskoos saab korda saata suuri asju.

Kui sinagi soovid MTÜ Kasside Turvakodu aidata, on annetused väga oodatud!

Annetada võid arvelduskontole:

Swedbank

Saaja: MTÜ Kasside Turvakodu

IBAN: EE712200221035355855

SWIFT: HABAEE2X

Selgitus: Remondiks

Või annetustelefonidele:

900 6575 – kõne hind 5€

900 6700 – kõne hind 10€

Annetustelefonid töötavad Elisa, Telia ja Tele2 võrkudes.

Sinu annetus on tõeline investeering - nii aitad turvakodul kestma jääda ning panustad jooksvalt 60 kassi tervislikku elukeskkonda.

Populaarne

Tagasi üles