Kuu aega rändurielu nautinud lõvi pisteti kättesaamisel pokri

Foto on illustratiivne.

FOTO: Jerome Delay / AP / Scanpix

Kolmapäeval lõppesid Lõuna-Aafrika Vabariigis kuu aega kestnud otsingud Karoo rahvuspargist põgenenud isalõvi leidmiseks. Loom jõudis enne kinnipüüdmist rännata enam kui 250 kilomeetrit.

Suure tõenäosusega aitasid lõvi põgenemisele kaasa tugevad vihmad, mis rahvusparki ümbritseva aia aluse maapinna pehmeks tegid ja loomal tekkinud avast läbi pugeda lasid. Veebilehe News24 andmetel püstitas lõvi liigikaaslaste hulgas kõige pikemalt jooksus olnu rekordi — eelmine rekordlõvi Sylvester sai vabadust nautida kaks nädalat. 

Kui looma asukoht lõpuks kindlaks tehti, saatis Lõuna-Aafrika rahvusparke ühendav organisatsioon SANParks kohale spetsialistid, kelle ülesanne oli lõvi kätte saada.  Neljajalgne võeti uinutipüssi abil rajalt maha Sutherlandi linna lähedal ning kuna tema edasiseks transpordiks sobivat kasti polnud kusagilt võtta, toimetati loom kohalikku politseijaoskonda ajutisele hoiule. 

Nüüd ootab põgenenud lõvi arstlik kontroll ning kui veterinaaridelt luba saadud, transpordib SANParks ta tagasi koju Karoo rahvusparki. Organisatsiooni tegevjuht Fundisile Mketeni kiitis otsimisrühma pühendunud tööd ning ka piirkonna farmereid, kes lõvi asukoha kohta vihjeid saatsid. 

Populaarne

Tagasi üles