Kodust minema hiilinud koer leidis endale metsiku sõbra

Foto on illustreeriv.

FOTO: Steffi Börner / PantherMedia / Steffi Börner / Scanpix

Kui Kanadas elava Rachel Howatti husky Koda detsembri lõpus lahti pääses ja minema jooksis, asus naine oma armastatud lemmiklooma otsima. Koda naases aga mõne päeva pärast ning Howattit ootas ees paras üllatus.

«Me otsisime Kodat põhjalikult, ent ta on intelligentne koer ja seetõttu olin ma kindel, et lõpuks jõuab ta ise koju,» rääkis Howatt veebilehele The Dodo. Paar päeva pärast Koda naasmist võttis naine huvi pärast ühendust oma naabriga, kelle metsa paigutatud rajakaamera vaatevälja Koda jääda võis. 

Howattil oli õigus — Koda käis tõepoolest kaamerast mööda, ent mitte üksi. Koer oli omale kaaslaseks leidnud hirvesoku, kellega ta üheskoos jalutas, mängis ja puhkas. Kaks neljajalgset veetsid üheskoos mitu tundi aega, ent kuhu Koda sarviline sõber hiljem läks, pole teada.

Tegu on vahva, ent mitte ainulaadse olukorraga, sest hirved on varemgi koduloomadega, näiteks lehmade ja kassidega, sõbrustanud. Howatt nentis, et kuigi ta püüab Kodat taas põgenemast takistada, on tal tunne, et koer tahab oma erilist sõpra peagi taas näha. «Huskyd on vaba hingega koerad,» sõnas Howatt. «Ma ei ole üldse üllatunud, et ta metsas sõprussuhteid sobitamas käis.»

Populaarne

Tagasi üles