Hoolimatuse tipp: Tallinnast leiti elusast peast mädanev hüljatud kodukass
Hoiatus! Fotod on häirivad

FOTO: Heiki Valner / MTÜ Loomapäästegrupp

Hiljaaegu korjasid loomapäästjad Koplist üles kassi, kelle välimus abistajad pead vangutama pani. Hiirekuningas, kes oli ilma vähimagi kahtluseta olnud kellegi lemmikloom, oli ääretult täbaras seisus. 

«Kõik me unistame lotovõidust. Millest aga unistavad loomad? Milline on «loomaloto» peavõit?» küsis MTÜ Loomapäästegrupp ja juhatuse liige Heiki Valner oma blogis. «Hädine nurkade mäng tooks vähemalt toidu nina ette. Veidikene kopsakam fortuuna soosing hoiaks ka tervise korras ja vaenlased eemal. Inimeste poolt kodustatud ja sajandeid meie kõrval kaaslastena elanud liikide jaoks on peavõit ilmselgelt hooliv ja armastav kodu.»

Tallinnast leitud kassist on loomalotovõidud aga suure kaarega mööda läinud. Õnnetu hinge leidis oma hoovist heasüdamlik vanaproua, kes neljajalgset sinnapaika jätta ei soovinud ning helistas Loomapäästegrupi abiliinile. Vabatahtlike saabumise ajaks oli pensionär kassi juba ise puuri pannud ja kiitis looma sõbralikku iseloomu taevani. Just see sõbralikkus andis kinnituse, et neljajalgne oli varem olnud kellegi lemmikloom. 

FOTO: Heiki Valner / MTÜ Loomapäästegrupp

«Edasine tee viis Loomade Kiirabi Kliinikusse, kus hädalisi ööpäevaringselt ja ka puhkepäeviti vastu võetakse,» jätkas Valner. «Loomaarst Üllar Siir nägi kassi ja oli lausa jupp aega vait.» Kassi peas mädanev haav oli jubedamast jubedam — peale selle puhastamist tuli surnud koed ja nahk eemaldada ning jätkata valuvaigistite, antibiootikumikuuri ja ravisalviga. Kassi suus oli vaid kuus hammast ja üks tema käppadest oli samuti mädanemas.  

Valner kinnitas, et isegi kui kassi endised omanikud end näole annaks, ei tuleks looma neile tagastamine kõne allagi. Sestap hakatakse kiisule ravikuuri lõppedes otsima uut kodu. «Aasta algus on nii halb kui hea ühekorraga. Halb on see, et neid hädalisi loomi nii palju on. Hea on see, et nad on leidnud tee Loomapäästegrupi juurde ning saanud abi,» nentis loomapäästja. 

FOTO: Heiki Valner / MTÜ Loomapäästegrupp

Tänavatelt leitud haigeid loomi saavad vabatahtlikud päästjad abistada vaid loomasõprade ja empaatiavõimeliste inimeste kaasabil. Sestap on Loomapäästegrupp tänulik iga annetatud euro eest. 

Kui tahad MTÜ tegevust toetada, saad seda teha pangaülekandega:

Loomapäästegrupp MTÜ
EE437700771003183318 
Selgitus: Vigastatud loomade raviks

Või helistades annetustelefonil 900 23 23 (10.-)

Populaarne

Tagasi üles