P, 26.03.2023

Video: autolt löögi saanud leopardikutsikas peab uuesti käima õppima

Kelli Põlendik
, lemmik.postimees toimetaja
Video: autolt löögi saanud leopardikutsikas peab uuesti käima õppima
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Wildlife SOS India / Facebook

Indias asuv Manikdoh leopardikeskus võttis oma hoole alla emase leopardikutsika, kes oli saanud löögi autolt. Väike leopard oli kriitilises seisus ning selgroovigastuse tõttu ei olnud ta võimeline isegi käppasid liigutama. 

Kurval kombel jäi vaevu seitsmekuune leopardikutsikas auto alla hetkel, mil püüdis teisel pool ootava emani jõudmiseks teed ületada. India kiirteedel hukkub igal aastal tohutul arvul loomi ning kuigi tema väljavaated ellu jääda olid pea olematud, võtsid organisatsiooni Wildlife SOS vabatahtlikud leopardikutsika kaasa, lootes teda mingilgi moel aidata.

«Kuna leopard on noor, on tema võimalused paranemiseks oluliselt paremad kui vanematel loomadel,» sõnas Wildlife SOSi juhtivveterinaar Ajay Deshmukh. Vigastusest taastumiseks loodi leopardile teraapiaprogramm, mis koosneb venitustest, massaažidest ja kõigest muust, mis looma lihaseid tööle sunnib. Et looma selgroog sirgena hoida, ehitati talle ka tugiraam. 

Kõigi osaliste rõõmuks näitab leopard tõepoolest üles paranemise märke ning on võimeline iseseisvaid samme tegema. Abistajad plaanivad ühel päeval leopardi vabaks lasta ning loodavad, et ehk kohtub ta taas oma emaga.

Märksõnad
Tagasi üles