T, 31.01.2023

Tragöödia loomaaias: haruldane tiiger hukkus esmakohtumisel uue kaaslasega

Kelli Põlendik
, lemmik.postimees toimetaja
Tragöödia loomaaias: haruldane tiiger hukkus esmakohtumisel uue kaaslasega
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tiiger Melati.
Tiiger Melati. Foto: Nick Ansell / PA Wire/PA Images / Scanpix

Möödunud reedel hukkus Londoni loomaaias kümneaastane sumatra tiiger Melati, kelle murdis maha temaga paarituma toodud isastiiger Asim. Kaks looma olid ühes aedikus vaid mõned minutid koos veetnud, kui Asim Melatit ründas.

Loomaaia teatel saabus Asim Londonisse kümme päeva varem, et kuu aja eest kaaslaseta jäänud Melati uueks partneriks saada. «Enne ühte aedikusse sisenemist said loomad üksteist läbi puurivarbade näha ning näitasid üles positiivset uudishimu,» kirjeldas loomaaia pressiesindaja. «Kahe suure kaslase tutvustamisega kaasneb alati risk, et midagi läheb valesti ning isegi kõige parem planeerimine ei aita loomade reaktsioone ette ennustada.» 

Tiiger Asim Londonis.
Tiiger Asim Londonis. Foto: / AP / Scanpix

Loomaaia poolt avaldatud teates seisis, et talitajad ja juhtkond on juhtunust šokeeritud ning väga kurvad. Kui Melati ja Asimi aedikuid ühendanud uks avati, muutus viimane kiirelt agressiivseks ja asus ründele. Talitajad reageerisid koheselt ning Asim viidi teise puuri, ent Melati elu päästmiseks oli liiga hilja. 

«Melati oli imeilus ja majesteetlik — täpselt selline, nagu üks tiiger olema peaks,» nentis Londoni loomaaia tegevjuht Kathryn England. «Me olime väga ootusärevad — Asim ja Melati tundsid varasematel päevadel teineteise vastu suurt huvi ja see andis meile lootust, et Melati võib taas emaks saada.» Enne surma jõudis Melati sünnitada seitse järglast, kellest kuus ka ellu jäid. Looduses on sumatra tiigreid alles vaid 350 isendi ringis ning tegu on kriitiliselt ohustatud alamliigiga. 

Märksõnad
Tagasi üles