T, 6.12.2022

Loomakaitsjate valimiskompass: vaata, kes on kõige loomasõbralikumad riigikogu kandidaadid

Kelli Põlendik
, lemmik.postimees toimetaja
Loomakaitsjate valimiskompass: vaata, kes on kõige loomasõbralikumad riigikogu kandidaadid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Andrew Kelly / Reuters / Scanpix

Eesti looma- ja looduskaitseorganisatsioonid Loomus, Varjupaikade MTÜ ja Eesti Ornitoloogiaühing edastasid riigikokku kandideerijatele kolm aktuaalset loomakaitseteemalist küsimust. Kandidaatide vastused ja statistika leiab aadressil kompass.loomus.ee. 

Ühingute poolt saadeti tuhatkonnale kandidaadile, sh üksikkandidaatidele, järgnevad küsimused: «Kas pooldate karusloomafarmide keelustamist?», «Kas pooldate lemmikloomade kohustuslikku kiibistamist ja üleriigilist ühtset registrit?», «Kas pooldate veelindude jahi piiramist?»

Valimiskompassi lehel on võimalik sorteerida vastuseid kandidaadi nime, erakonna ja valimisringkonna järgi. Kandidaatide vastustest lähtuvalt on määratud ka lihtsustatud tonaalsus (positiivne, neutraalne, negatiivne).

«Korraldame loomakaitseteemalist valimiskompassi kolmandat korda. Põhjused ikka samad, mis enne - levitada sõna loomade kaitsmise vajalikkusest, saada ülevaade kandidaatide ja ka erakondade hoiakutest ja teha loomasõpradele valimine lihtsamaks,» selgitas Loomuse juhataja Kadri Taperson. «Küsimused valisime raske südamega, sest neid küsimusi, mida tahaks kandidaatidele esitada, on ju palju rohkem. Küsimus linnujahi vähendamisest on ornitoloogide esitatud. Lemmikloomade kiibistamise küsimus on üks paljudest, mis huvitab Varjupaikade MTÜ loomakaitsjaid, aga ka kõiki teisi Eesti loomakaitseorganisatsioone. Loomuse nn lemmikküsimust »Kas pooldate karusloomakasvanduste keelustamist?« on tänaseks nii palju esitatud, et vastus sellele peaks olema igal riigikogu kandidaadil,» lisas Taperson.

Kandidaatide vastuseid, erakondadepõhist statistikat ning seda, kuidas valimiskompassi koostati ja kuidas seda kasutada, tutvustatakse 12. veebruaril kell 18-19.30 Tallinnas Mondo koosolekuruumis aadressil Telliskivi 60a/5. Üritus on kõigile tasuta.

Märksõnad
Tagasi üles