Maailma vanim vangistuses elanud elevant suri 88-aastasena

Elevant Dakshayani 2016. aastal.

FOTO: STR / AFP / Scanpix

Indias suri 88-aastasena Dakshayani-nimeline elevant, kelle näol oli tegu teadaolevalt maailma vanima vangistuses elanud elevandiga. 

Dakshayani elas Keralas ja võttis varem osa Chengalloor Mahadeva templi rituaalidest ja rongkäikudest. Oma kõrge ea tõttu sai ta kohalikelt aunimetuse Gaja Muthassi ehk elevandi-vanaema. Kuna kõrgesse ikka jõudnud Dakshayanil oli raskusi liikumisega, viisid talitajad talle puuvilju ja porgandeid ette ning viimasest avalikust üritusest võttis elevant osa mitu aastat tagasi. 

Elevandi veterinaari sõnul keeldus Dakshayani teisipäeval oma tavalisest toidust ning suri veidi aega hiljem. Templi töötajate kinnitusel jõudis Dakshayani elada 88-aastaseks, kuid ametlikult pole maailma vanima elevandi tiitel siiski talle üle antud — praegune Guinnessi rekord kuulub Lin Wangi-nimelisele elevandile, kes suri 2003. aastal 86 aasta vanuselt. 

Dakshayani surnukeha kaunistati austuse märgiks lillede ja riidega.

FOTO: STR / AFP / Scanpix

Templi juhtkond kinnitas uudisteagentuurile AFP, et Dakshayani eest hoolitseti hästi ning kuna tema loodusesse laskmine ei olnud praktilistel kaalutlustel tehtav, võimaldati talle võimalikult palju liikumisruumi. Suurbritannia loomakaitseühingu Action for Elephants andmetel elab India templites praegu 800 elevanti ning neist enamiku elamistingimused on jahmatavalt halvad.

Populaarne

Tagasi üles