Erilised kaadrid: haruldane tiiger tõi ilmale kolm kutsikat (1)

Kelli Põlendik
, lemmik.postimees toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Sydneys asuvasse Taronga loomaaeda on lisandunud väga erilised uued tulijad — Kartika-nimeline haruldane sumatra tiiger sai esmakordselt emaks ja tõi ilmale lausa kolm kutsikat. 

Kaks emast ja üks isane kutsikas nägid ilmavalgust 17. jaanuaril ning tiigrikutsikate sündi kuulutas loomaaed esmakordselt sel kolmapäeval, 6. veebruaril. Vaatamata varasemale emakogemuse puudumisele on Kartika seni hästi hakkama saanud ja toidab oma võsukesi hoolega. Järgmise pooleteise kuu jooksul sirguvad väikesed tiigrid jõudsalt, õpivad käima ja hakkavad mängima. 

Kolme uue tiigri sünd on rõõmustav ja eriline, sest looduses on sumatra tiigreid alles vaid 350 isendi ringis. Kartinkat tutvustati Clarence'i nimelisele isastiigrile 2018. aasta lõpus ning nagu näha, oli kohting vägagi edukas. Kutsikatel veel nimesid ei ole ja Taronga loomaaia külastajad saavad neid eeldatavasti näha märtsikuus. 

Tagasi üles