R, 31.03.2023

Hea teada: kuidas lemmikloom talvel tervena hoida

Kelli Põlendik
, lemmik.postimees toimetaja
Hea teada: kuidas lemmikloom talvel tervena hoida
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Tomasz Trybus / PantherMedia / Tomasz Trybus / Scanpix

Talv ei ole lemmikloomade jaoks just parim aastaaeg, sest külmad ilmad ja autodes kasutatavad kemikaalid kujutavad endast suur ohtu. Seetõttu on igasugune lisaabi teretulnud — siin on nõuanded, kuidas neljajalgne ka talvel tervena hoida. 

Kui sinul on väljas külm, on seda ka sinu lemmikul

Ära lase end oma koera või kassi kasukast petta — kui tunned, et parem oleks istuda soojas toas kamina ees, ära jäta ka oma neljajalgset sõpra õue külmetama. Sama kehtib tegelikult ka kariloomade kohta. Lehma küll majja tooma ei hakka, ent tema varjualune peaks samuti soe ja ilmastikukindel olema. 

Ole kemikaalide kasutamisel ettevaatlik

Antifriisimürgitus on üks kõige sagedasemaid mürgistuse vorme lemmikloomadel. See autodes kasutatav vedelik on looma jaoks ligitõmbav ja hea maitsega, ent ääretult mürgine. Kuna antifriis ei ole kiiresti aurustuv aine, püsib see maapinnal või lumel kaua aega ja seetõttu tuleks selle kasutamisel olla ettevaatlik ja teha kindlaks, et vedelikku maha ei loksu. 

Ka talvel võib tabada vedelikupuudus

Kui su lemmiklooma põhiline veeallikas asub õues, on sinu ülesanne see jäävabana hoida. Lume söömisele lootma jääda ei tasu, sest see ei sisalda kaugeltki nii palju vett kui loomale vaja. 

Kaitse oma lemmiku käppi

Inimesed võtavad talveks välja soojemad saapad, ent loomade jaoks sellist mugavat varianti ei eksisteeri. Neljajalgset saab küll talle mõeldud jalavarjudega kandmisega harjutada, ent lihtsam on tema käpakarvad pügatuna hoida, et lumi ja jää neisse kinni ei jääks. 

Neljarattalised on suurepäraseks peidukohaks

Ei ole ebatavaline, et kodutud kassid ronivad sooja saamiseks autode rattakoobastesse ja kapottide alla. Seetõttu võtta enne sõidu alustamiseks hetk aega oma masin üle kontrollida, sest nii võid päästa mõne peitu pugenud abitu olevuse elu. 

Märksõnad
Tagasi üles