Fotod: vaata, kuidas läheb tiiger Pootsmanil uues kodus

Pootsman uues kodus.

FOTO: Tallinna Loomaaed / Facebook

13. detsembril alustas Tallinna loomaaia amuuri tiiger Pootsman teekonda Tšehhi Zlín-Lešná loomaaeda. Nüüdseks on Pootsman end uues kodus kenasti sisse seadnud ja kaaslannagagi on esimene tutvus tehtud. 

Nagu piltideltki paistab, siis kõik peale talviste ilmaolude on Tšehhis teistmoodi. Nii oli ka Pootsman enne väliaedikusse minekut uue ümbruse suhtes veel ettevaatlik. Esimene tutvus paarilisega on nüüdseks läbi puurivõre tehtud ja tšehhide sõnul tiigritel huvi üksteise vastu olemas. Kuidas edasi? Jääme Zlínilt uusi teateid ootama ja hoiame teidki kursis.

FOTO: Tallinna Loomaaed / Facebook

Pootsmani ajutine minek Tšehhi loomaaeda on tingitud tema osalemisest Euroopa Akvaariumide ja Loomaaedade Assotsiatsiooni (EAZA) liigikaitselises paljundusprogrammis. Zlíni loomaaias on Pootsmanile järglaste saamiseks välja valitud temaga geneetiliselt sobiv emane amuuri tiiger Tanya. Rahvusvahelises paljundusprogrammis osalemine on olulisel kohal Tallinna loomaaia liigikaitseliste tegevuste seas. Tagasi Tallinnasse tuuakse amuuri tiiger eeldatavasti kahe aasta pärast. Siis peaks Tallinna Loomaaia kava kohaselt valmima loomaaia uus ekspositsiooniala Tiigriorg. Tallinna Loomaaia Sõprade Seltsi toetuskampaania Tiigrioru rajamiseks jätkub.

Pootsmanilt ja Tanyalt loodetakse geneetiliselt tugevaid järglasi

Amuuri tiiger Pootsman sündis 7. mail 2011 Moskva loomaaias. Tallinna loomaaeda toodi ta 2012. aasta lõpus. Kokku sündis pesakonnas kolm kutsikat – lisaks Pootsmanile praegu Suurbritannias Whipsnade’i loomaaias elav isane Botzman ning Nürnbergi loomaaias elav emane Katinka. 

Amuuri tiiger Tanya sündis 10. septembril 2004 Tšeljabinski loomaaias Venemaal. Zlín-Lešná loomaaeda viidi ta 2005. aastal. Tanya isapoolsed vanemad pärinevad mõlemad loodusest. Kogemustega emane amuuri tiiger on ilmale toonud 19 kutsikat.

Zlín-Lešná loomaaed, kuhu Pootsman kolis, asub Tšehhi Vabariigis, 10 kilomeetri kaugusel Zlíni linnast, Tšehhi idaosas ajaloolises Moraavias. Lešná lossiga külgnev loomaaed avati 1948. aastal. Loomaaia territoorium paikneb 48 hektaril. Kollektsioonis on 1261 isendit 213-st liigist. Loomaaed on alates 1997. aastast EAZA liige.