Maailma üksikuim konn leidis viimaks ometi armastuse

Konn Romeo.

FOTO: Mercury Press & Media / Caters News Agency / Scanpix

Eelmise aasta veebruaris liitus kohtingurakendusega Match üks vägagi iseäralik tegelane. Tegu oli Romeo-nimelise Sehuencase veekonnaga, kes oli tol hetkel terves maailmas ainus teadaolev oma liigi esindaja.

Enne kui bioloogid konna veebikohtingute maailma paiskasid, oli Romeo armastust oodanud kümme aastat. Romeo tutvustamisega loodeti tõmmata tähelepanu tema liigi täbarale olukorrale ning koguda raha missiooniks, mille abil talle kaaslasi leida loodeti. Romeo leidis Boliiviast 2008. aastal bioloog Arturo Muñoz. «Me teadsime juba varem, et selle konnaliigi olukord ei olnud positiivne ning seetõttu püüdsime me Romeo kinni, et ta vangistuses järeltulijaid saaks,» sõnas Muñoz. «Ent kahjuks ei leidnud me loodusest mitte ühtegi teist indiviidi.»

Viimases hädas loodud plaani saatis erakordne õnn, sest vajalik rahasumma saadi kokku ja bioloogid asusid otsinguile. Aega läks, aga asja sai — Boliivia pilvemetsadest leiti kokku viis Sehuencase veekonna, kellest üks sai oma tulevase kaasaga sobiva nime Juliet. Romeo ei ole Julietiga veel kohtunud, sest viimane peab karantiinis aega veetma, ent juba praegu planeeritakse nende esimest kohtingut hoolega ja teadlased loodavad, et kuuel konnal õnnestub liigi päästmiseks piisavalt järglasi saada.

Sehuencase veekonna kirjeldati esmakordselt 1998. aastal ning tol hetkel oli liik Boliivias laialt levinud. Järgmise kümne aasta jooksul kahanes arvukus aga järsult ning selle põhjuseks peetakse kliimamuutusi, elupaikade kadumist ja reostust. Lisaks sellele mängivad probleemide tekitamises rolli ka Põhja-Ameerikast Boliiviasse jõudnud forellid, kes konnakulleseid söövad.

Populaarne

Tagasi üles