Päevakäpp: Rafael muutus lühikese ajaga pelglikust kutsast inimeste sõbraks

Rafael.

FOTO: Tallinna loomade varjupaik / Käpp ja Käsi

Rafa on mõne varjupaigas veedetud kuuga läbinud imelise muutuse — esialgu kartlikust koerast sai tänu treeningutele sõbralik ja sõnakuulelik neljajalgne.

Kui enne ei lasknud Raffa  ennast puudutada, siis täna on kõik teisiti. Talle meeldib, kui teda sügatakse rinna alt ja selja tagumise osa pealt ja ka tagumistelt kintsudelt. Enam ei karda ta inimesele silma vaadata, vaid on usalduslik. Rafael õpib väga ruttu uusi harjutusi ja kombeid — tunneb oma nime, annab mõlemat käppa, istub. Aina paremaks muutub kõrvalkõnd, hüpped barjääridele, maiustustest loobumine. Näidates tema suhtes üles headust ja hellust, muutub see koer ka ise aina paremaks.

Raffale meeldiks, kui keegi tegeleks temaga koerte spordiväljakul, kus on erinevad tõkked, mida ta peaks ületama. Raffa kardab natukekülma ilma ning vähemalt praegu on tema riietamine veidi probleemne ja seda peab Rafael veel harjutama.

Rafael oli koer, kes haukus lakkamatult nii stressist kui ka selleks, et maiuseid küsida. Ta ei talunud hästi puudutusi ja haukus hämaras kõikide liikuvate objektide peale. Raffa ei osanud ühtegi trikki peale käpa andmise ja ta ei osanud inimesele otsa vaadata. Inimeste suhtes oli ta umbusklik, teiste koertega samuti.

Pärast Käpp ja Käsi treeningutes osalemist kahanes haukumise osakaal peaaegu nullini. Tal tekkis oma treeneriga tugev side ja teiste inimeste suhtes muutus ta sealjuures ükskõikseks. Ärevus teiste koerte suhtes langes märgatavalt ja oma treeninggrupi koertega oli ta sõbralik. Raffa omandas kursusel kõik harjutused vilumuseni. Kõige suurem saavutus oli aga see, et Rafael õppis inimesele otsa vaatama ja hakkas oma koerajuhiga mängima.           

Kui soovid Rafaelile pakkuda päriskodu, võta ühendust Tallinna loomade varjupaigaga kirja teel tallinn@varjupaik.ee või helista 514 1431.

Käpp ja Käsi kaheksanädalase programmi raames õpetavad Eesti vanglate kinnipeetavad varjupaigakutsadele professionaalse koertekoolitaja juhendamisel uusi oskusi. Käpp ja Käsi programm toimib Kodanikuühiskonna Sihtkapitali, Justiitsministeeriumi ja Mõjufondi toel, et töötada välja Eesti oludele sobiv mõjus taasühiskonnastamise programm. Lisaks on ühiskonna turvalisemaks muutmisse panustamine olnud prioriteediks ka Petcity, Wikmani, Lindebergi advokaadibüroo, Rannarootsi ja Turvateki jaoks.