K, 7.12.2022

Eestlaste linnuvaatluse tulemused: teravsilmad märkasid toidumajas haruldast külalist

Kelli Põlendik
, lemmik.postimees toimetaja
Eestlaste linnuvaatluse tulemused: teravsilmad märkasid toidumajas haruldast külalist
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Elmo Riig / Sakala

Möödunud nädalavahetusel, 25.–27. jaanuaril kümnendat korda toimunud talvisel aialinnuvaatlusel nähti esialgsetel andmetel üle 55 000 linnu vähemalt 60 liigist.

Esmaspäeva hommikuks olid oma andmed ornitoloogiaühingule edastanud 2200 linnusõpra, kes tegid aialinnuvaatlusi 1500 paigas üle Eesti. Kõige arvukam liik oli taas rasvatihane, kes moodustas pea kolmandiku vaadeldud lindude koguarvust. Sarnaselt eelmistele aastatele mahtusid esiviisikusse veel põldvarblane, rohevint, leevike ja sinitihane.

«Vaatlustulemusi mõjutas nädalavahetusel valitsenud pakane, mistõttu oli lindude vajadus toidumajades pakutava lisatoidu järele väga suur,» lausus talvise aialinnuvaatluse koordinaator Aarne Tuule. «Keskmiselt märgati vaatluskohas 38 lindu, see on kümne võrra enam kui aasta tagasi sulailmaga. Põnevamad liigid olid punarind, käblik, värbkakk ja hallõgija. Esimest korda kümne aasta jooksul vaadeldi haruldast talikülalist vöötkakku.»

Vöötkakk.
Vöötkakk. Foto: No machine-readable author provided. Krun assumed (based on copyright claims). [CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons

Ornitoloogiaühing ootab vaatlustulemusi veel 4. veebruarini. Andmed saab sisestada ühingu veebilehel olevasse ankeeti või saata tavapostiga (Eesti Ornitoloogiaühing, Veski 4, 51005 Tartu linn, Tartu maakond). Oodatud on andmed ka nendest vaatluskohtadest, kus tunni aja jooksul ei kohatud ühtegi lindu. Lõplik kokkuvõte talvisest aialinnuvaatlusest avaldatakse veebruaris ornitoloogiaühingu veebilehel.

Ornitoloogiaühing tänab kõiki aialinnuvaatlusel osalejaid!

Märksõnad
Tagasi üles