K, 4.10.2023

Imearmas vaatepilt: pisike pingviin harjutas kraanikausis ujumist

Kelli Põlendik
, lemmik.postimees toimetaja
Facebook
Comments

USAs Baltimore'i linnas asuv Marylandi loomaaed jagas hiljuti sotsiaalmeedist vahvat videot oma sulisest hoolealusest, pingviinitibust nimega Coraline. Veel enne, kui väike pingviinike saab oma täiskasvanud liigikaaslastega liituda, peab ta harjutama ujumist ja teeb seda esialgu kraanikausis.

Kuigi pingviinipoegadel on kaasasündinud ujumisoskus, lasevad talitajad neil seda siiski igaks juhuks esmalt kraanikausis demonstreerida. Peale seda võivad pingviinitibud ujuma minna aediku siseruumides asuvasse väikesesse basseini ning seejärel lubatakse nad lõpuks ka välisaedikusse teiste kaaslaste juurde.

Kõik 2018. aasta lõpus ja 2019. aasta alguses Marylandi loomaaias sündivad pingviinid saavad nime raamatutegelaste järgi — Coraline'i nimi on pärit kirjanik Neil Gaimani samanimelisest raamatust. Lisaks Coraline'ile on hiljuti ilmavalgust näinud tibud nimedega Gatsby, Zorro ja Knightley ning neid tuleb veelgi juurde. Varasemalt on loomaaed pingviinidele nimesid pannud kalade, kuulsate teadlaste ja kosmosega seotud objektide järgi. 

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles