Video: tsirkuseelevant sunniti kelgutavaid lapsi piitsa ähvardusel vedama

Üksteise järel on Euroopa riigid, sealhulgas Eesti, võtnud vastu otsuse metsloomad tsirkuses keelustada. Saksamaa selleni veel jõudnud ei ole ning üht tsirkuseelevanti sunniti piitsa ähvardusel kelkudel lapsi vedama. 

Saksamaa ajaleht Südwest Presse jagas hiljuti sotsiaalmeedias videot Mambo-nimelisest elevandist, kes vedas enda järel viite kelku. Kelkudel istuvad lapsed kilkasid rõõmust samal ajal kui elevandi kõrval jalutas piitsa hoidev treener. 

Mambo kuulub Reutlinger Weihnachtscircuse-nimelisele Saksamaa tsirkusekompaniile, mis esineb kõikjal üle Euroopa. Etenduste ajal peavad tsirkuse viis elevanti — Mambo, Nanda, Tonga, Kimba ja Betty — seisma tagajalgadel, pisikestel toolidel tasakaalus püsima ja akrobaate sõidutama. 

Selleks, et elevandid trikid selgeks saaks, sunnitakse nad läbima julma treenimisprotsessi. Treenerid ei lase neil magada ning piitsutavad ja näljutavad loomi seni, kuni elevantide vaim murdub ja neil ei jää üle muud, kui vaguralt käsku täita või piitsa saada. Lisaks piitsadele kasutatakse ka tasereid, et elevante tagant sundida. 

Seni ei ole teada, miks Mambo kelgutajaid vedama pandi, ent loomakaitseorganisatsiooni In Defense of Animals esindaja Will Andersoni sõnul on tegu julma ja vastutustundetu teoga. «Elevandid võivad külma käes aega veeta, kuid nad peavad sellega harjunud olema,» rääkis Anderson. «Loomaaia- ja tsirkuseelevandid, kes palju aega siseruumides soojas on, võivad miinuskraadidega õue minnes kiirelt külmakahjustuse saada.»

Populaarne

Tagasi üles