SOS! Õnnetu saatusega Papu peab vaid kahe päevaga uue pere leidma

FOTO: Erakogu

Eile tekkis ühte lemmikloomatarvete müügile pühendatud Facebooki gruppi postitus, mille kirjutaja otsis kedagi, kes tahaks hoolitseda sureva koera eest. Postituse autoriga võtsid koheselt ühendust murelikud loomasõbrad, kes olukorrast rohkem teada tahtsid. 

Autoriga suheldes selgus, et vana koerake oli toodud tema sõbranna juurde hoidu. Tooja ise oli ära kolinud, neljajalgse sinnapaika jätnud ja nüüd olevat koer surma äärel. Tuleks magama panna, aga raha pole. Võiks varjupaika viia, aga kes ühe jalaga hauas olevat neljajalgset ikka vastu võtab. 

Vabatahtlikud abistajad võtsid seejärel ühendust postituse autori sõbranna endaga ning loost koorus välja uus versioon. Selle kohaselt olevat koer hoopis ukse taha toodud ja sinna jäetud. Sõbranna teadis aga öelda, et koer on 14-aastane ja soovis, et kutsa juba samal õhtul ära viidaks, sest tal on plaan minema sõita.

Oma abi pakkusid Paides elavad Virge ja Jaak, kes käisid koeral järel ja viisid ta veterinaari juurde ülevaatusele. Selgus, et koeral on läbi liigesed ja hambad ning tema pärakupaunad vajaks lähemat uurimist ja ravi. Samuti on viletsad kutsa kõrvad, kuid süda ja kopsud on korras ja suremas Papu kindlasti ei ole. 

FOTO: Erakogu

Seega ei ole abistajail moraalset õigust looma eutaneerida, sest liigeste jaoks on olemas leevendavad preparaadid ja ka muid hädasid annab ravida. Probleemiks on aga varjualune — kiiresti tuleb leida üks suure hinge ja südamega loomainimene, kes võtaks väikese solgutatud ja hüljatud vanaproua Papu enda hoole alla ja pakuks talle tema eluõhtul hoolt ja armastust. 

Vaatamata läbielatule on bolonka-laadne Papu sõbralik ja tubli. Loomapäästjad on koera võtjat valmis abistama nii arstiarvete tasumisel kui ka vajadusel toiduga. Kui oled valmis Papule pesapaika pakkuma, saada kodupakkumine aadressile hingeloomad@gmail.com või kirjuta Facebooki lehe Hingeloomad sõnumitesse.