Hea teada: kuidas koera vannitamisega harjutada?

FOTO: Mikkel Bigandt / PantherMedia / Mikkel Bigandt / Scanpix

Koera vannitamist võib üldjuhul võrrelda märja maadlusmatšiga ja seda eriti siis, kui neljajalgne pesupäevi absoluutselt ei salli. Kui suudad aga välja selgitada, mis su neljajalgsele sõbrale vastumeelsust valmistab, peaks see tegevus palju lihtsamaks muutuma.

Koerte pahameel vanniskäigu suhtes ei kandu millelegi muule üle ja isegi peale sunniviisilist pesemist armastavad nad sind jätkuvalt. Sellegipoolest peaks iga koeraomanik andma endast parima, et see tegevus võimalikult tolereeritavaks muuta-

Kõige tavalisemad asjad, mis vannitamise edukust mõjutada võivad on pesuvee temperatuur, ebameeldiv koerašampoon ja omaniku oskus koera rahustada. Vee soojust katsu oma küünarnukiga — kui see tundub sulle mugavalt soe, tunneb sama ka sinu neljajalgne sõber. Vanni libedale põhjale pane aga matt või vana rätik, mille peal koer paremini püsti püsib. 

Šampoonitamine ei ole alati mõnus

Kui oled endale kunagi šampooni silma ajanud, meenuta, kui palju ebameeldivust see tekitas. Samamoodi reageerivad ka koerad ja seetõttu ei tohiks šampooni nende silmade lähedale lasta. Peapiirkonna pesuks kasuta vaid vett ning jäta vaht keha ja käppade jaoks.

Arvestama pead ka koera lõhnatundlikkusega — sinu arust õrnalt ja meeldivalt lõhnav šampoon võib koera ülitundliku nina jaoks ääretult vastikuks osutuda ja panna ta pesu igal võimalusel vältima. Seepärast on parem šampoon ja vajadusel ka palsam alati lõhnatus variandis valida. 

Aita koeral end hästi tunda

Koera pesu ajal rahulikuna hoidmiseks on mitmeid meetodeid. Lemmik armastab oma peremehe tähelepanu ning alati on hea mõte temaga enne vannitamist meeldivamaid tegevusi teha. Nendeks sobivad näiteks põhjalik harjamine või mõnus paisessioon. Vannitamiseks varu piisavalt aega, et koer sahmerdamise asemel metoodiliselt ja rahulikult puhtaks küürida. Kindlasti ära vii kogu protseduuri läbi vaikides — räägi koeraga rahulikult ja kiida teda, et pesu positiivse tegevusena näidata. 

Viimaseks hoia meeles, et koerad tulevad omanike emotsioonide tajumisega suurepäraselt toime. Kui mõte neljajalgse pesemisest muudab su närviliseks, püüa sellele lahendus leida, sest vastasel juhul ajad stressi ka oma parima sõbra ja kogu vanniskäik on rikutud juba enne, kui see üldse alguse saab.

Populaarne

Tagasi üles