Võib tunduda veelgi häirivam teler või raadio valjult mängima panna, ent selle heliga on lemmikloom tõenäoliselt harjunud ning õues kärgatavad paugud ei pruugi tunduda nii valjud, kui taustaks kostub tuttav heli.
Loomakliinikutes müüakse ka rahustavaid preparaate, mille kasutamine tuleks enne kokku leppida loomaarstiga. Lisaks on loodud ka spetsiaalseid rahustavaid veste, mis avaldavad loomale kerget survet, ent mistõttu tunneb lemmik end kindlamalt.
Peremees on kõige olulisem
Loomi aitab muidugi ka peremehe lähedus, seega ära lükka looma eemale, vaid tee talle rahulikult pai ja hoia teda ligi. Omanikul tuleks käituda võimalikult loomulikult ning mitte näidata välja, et midagi tavapärasest erineks, kuna loom tajub väga hästi peremehe emotsioone ja reaktsioone.
Ole kindel, et leiad oma paanikas lemmiku
Selleks, et olla kindel, et loom on turvaliselt kodus, tasub kaaluda spetsiaalset looma jälgimisteenust. Väike jälgimisseade kinnitub looma kaelarihmale või traksidele ning annab otse äpist märguandega teada, kus lemmikloom viibib. GPS-signaal on täpne õuetingimustes, kus hirmunud lemmiku asukoha kiiresti määrata saab.
Jälitusseadme aku peab vastavalt looma aktiivsusest vastu keskmiselt 3-4 päeva, vähemaktiivse looma puhul isegi nädala, sest looma uinudes läheb unerežiimile ka jälgimisseade. Kui lemmik lahkub koduks määratud piirkonnast, saab omanik telefonile teate ja näeb äpist lemmiku teekonda ning asukohta, et pereliige kiiresti koju toimetada.
Lisaks sellele, et võiksid näidata oma käitumisega lemmikule, et hirmus maailmalõpuheli, mis õuest kostab, on täiesti normaalne ja kartmiseks ei ole põhjust, võiksid kaaluda, kas ilutulestiku ostmine üheks õhtuks ikka tasub ära.