Päevatoimetaja:
Maarja-Liis Orgmets

Kõige südametum kink, mida kinkida

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Artikli foto
Foto: Pixabay

Loomapäästegrupp kutsub jõulupühade eel inimesi vastutustundlikult käituma ning palub loomi mitte kinkida. Elusad loomad ei ole kellegi rõõmustamiseks mõeldud hingetud lelud vaid vajavad hoolt ning armastust kogu oma elu jooksul, mitte ainult pühade ajal.  

Looma kinkimine on väga vastutustundetu, sest kingisaajale ei anta isegi võimalust kõiki lemmiklooma võtmisega kaasnevaid aspekte põhjalikult läbi kaaluda. Loomaomanikuks hakkamine toob kaasa kohustused, sealhulgas ka rahalised, milleks ei pruugi inimene valmis olla. «Soovimatute kingituste» edasine saatus on pahatihti kurb, sest neile ei pruugita uut kodu leida ning inimese moraalinormidest ja empaatiavõimetusest lähtuvalt üleliigseks osutunud loom siis kas hüljatakse või hukatakse.

«Lemmiklooma võtmine tähendab alati senise elu ja harjumuste ümberkorraldamist ning sellepärast on äärmiselt vastutustundetu taolist «elusat kingitust» kellelegi vägisi peale suruda,» ütles Loomapäästegrupi vabatahtliku töö peakoordinaator Katrin Lehtveer. «Loomulikult pole looma kinkimises sel juhul midagi halba, kui kingisaaja on uue hoolealuse tulekust teadlik ning ootab teda pikisilmi!»

Nii mõnedki lapsevanemad soovivad looma kinkida oma lapsele. Sellega paraku luuakse ettekujutus elusloomast kui järjekordsest mänguasjast. Lisaks poleks ka kõige tublim laps võimeline tagama loomale eluks vajalikke tingimusi. Seetõttu peavad vanemad taolist kingitust tehes alati selgelt enestele teadvustama, et tegelikult vastutavad looma eest siiski nemad, mitte laps.

Tagasi üles