P, 4.12.2022

Laimurahe alla sattunud varjupaiga kaitseks astuti välja: ärge võtke seda rumalust tõsiselt!

Kelli Põlendik
, lemmik.postimees toimetaja
Laimurahe alla sattunud varjupaiga kaitseks astuti välja: ärge võtke seda rumalust tõsiselt!
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kass Paljassaare loomade varjupaigas.
Kass Paljassaare loomade varjupaigas. Foto: Konstantin Sednev / Postimees

Viimastel päevadel on sotsiaalmeedias levitatud valeinfot Paljassaare teel asuva Tallinna loomade varjupaiga kohta. Eesti pikaaegsed loomakaitseorganisatsioonid on seisukohal, et sellise info levitamine on pahatahtlik ja väär.

«Niisugust rumalust ei tohiks keegi tõsiselt võtta. Meie organisatsioonides tegutsevad inimesed, kellest enamusel on ka varjupaikades või loomapäästes töötamise kogemus, mistõttu teame, et Paljassaare varjupaiga tööga võib enam kui rahule jääda,» ütles loomade eestkoste organisatsiooni Loomus juhataja Kadri Taperson, kes on loomakaitse valdkonnas aktiivselt tegutsenud üle 20 aasta. «Loomakaitses töötamine on raske ja kergesti läbipõletav eluviis, enamasti vabatahtlik või alamakstud ja põhjendamatud rünnakud ei aita ei inimesi ega loomi.»

Loomakaitsjate ühine seisukoht on, et Eestis tuleks kehtestada üldine kasside ja koerte kiibistamise kohustus ja üleriigiline lemmikloomaregister. Kiibistamise kohustus ja register vähendaksid oluliselt varjupaika sattuvate loomade arvu.

Paljassaare loomade varjupaiga toetuseks on oma sõna andnud Eesti loomakaitseorganisatsoonid MTÜ Loomus, Eesti Metsloomaühing, Eesti Loomakaitse Liit, Eesti Loomakaitse Selts ja Pesaleidja MTÜ.

Märksõnad
Tagasi üles