E, 5.06.2023

Enamik eestlasi ei poolda kanade pidamist traatpuurides

Kelli Põlendik
, lemmik.postimees toimetaja
Facebook Twitter
Comments
Foto: Eero Vabamägi / Postimees

MTÜ Nähtamatud Loomad tellitud avaliku arvamuse uuringust selgus, et ligi 70 protsenti eestlastest ei poolda kanade traatpuurides pidamist. Lisaks soovitakse, et kauplustes müüdavad tooted peaks olema valmistatud loomade heaolu silmas pidades.

Loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad veab Eestis kanade heaolukampaaniat, mille eesmärgiks on lõpetada kanade puurispidamine munatööstuses. Nähtamatute Loomade kanade heaolukampaania tulemusena on 34 protsenti jaesektorist teatanud üleminekuajaga aastaks 2025 puurimunade müügist loobumisest. 

«Meil on väga hea meel, et tarbijate teadlikkus on tõusnud ning üha enam eelistatakse tooteid, mis on valmistatud loomade heaolu silmas pidades,» kommenteeris kanade heaolukampaania juht Birgit Nurmela. «Viimaste aastate jooksul on näha olnud muutusi Eesti elanike väärtushinnangutes ning sellega on kaasnenud ka tarbimiseelistuste muutused. Eestlaste fookuses on teised asjad kui varasemalt ning vabalt peetavate kanade munade ostmine on üks selline ilming.» 

Uuringufirma Kantar Emori poolt läbi viidud uuringust selgus veel, et ligi 60 protsenti Eesti elanikest soovib, et munakanade pidamine kitsastes traatpuurides oleks seadusega keelatud. «Seoses kanade heaolukampaaniaga on käimas petitsioon, kus kutsume inimesi üles kirjutama alla ja eelistama poodi minnes alati vabalt peetavate kanade mune. Petitsioonile saab allkirja anda aadressil www.munadehind.ee,» sõnas Nurmela

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles