Loomaarst vastab: miks haugub koer ainult ühe inimese peale?

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

FOTO: Jaroslav Frank / PantherMedia / Jaroslav Frank / Scanpix

Kuula artiklit

Lemmiku lugejatele on avatud nõuandenurgake, kus loomaomanikel on võimalus esitada loomaarstile küsimusi oma neljajalgsete sõprade kohta. Täna annab veterinaar nõu, kuidas kontrollida koera, kes vaid ühe pereliikme peale haugub.

«Koer haugub vanaema peale. Teistega tal üldiselt probleeme pole, kuid vanaema peale meeldib talle millegipärast haukuda. Kuidas seda lõpetada? Ta ei haugu vihaga ja ei urise, aga järgi ka ei taha jätta kui teda keelata. Teiste vanainimestega seda häda pole.»

Vastab PetCity Rannamõisa loomakliiniku loomaarst Gerlin Järvela: 

Tundub, et koeral seostub vanaemaga mingi ärev emotsioon vanaemaga või on ta sattunud mingisse olukorda, mis teda ehmatas ja mida ta millegipärast vanaemaga seostab.

Kahjuks siin kiiret lahendust ei leidu, aitab ainult aeg ja püsivus. Koera tuleb hakata vanaemaga harjutama — kui koer ei haugu, pakkuge talle maiust ja kiitke teda. Seda tuleb teha järjepidevalt ja korduvalt, et koeral tekiks seos vanaema ja mitte haukumise vahel. Vaid nii on lootust, et ta lõpuks vanaema seltskonnaga harjub. 


Hea lugeja, kui ka sinul on lemmikloomade, nende käitumise ja tervisega seonduvaid küsimusi, siis saada need meile SIIT ning koostöös loomaarstidega leiame neile vastused.

Tagasi üles