Loomaarst vastab: kuidas koera haukumist ohjeldada?

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

FOTO: Leung Cho Pan / PantherMedia / Leung Cho Pan / Scanpix

Kuula artiklit

Lemmiku lugejatele on avatud nõuandenurgake, kus loomaomanikel on võimalus esitada loomaarstile küsimusi oma neljajalgsete sõprade kohta. Täna annab veterinaar nõu, kuidas kontrollida koera, kes liiga tihti haukuma kipub.

«Olen väga hädas kolmeaastase pomeranian tõugu koeraga, kes pidevalt haugub. Olen igasuguseid asju juba kasutanud, aga midagi ei aita.On olnud ka elektriga kaelarihm. Olen käinud ka loomaarsti juures,kes tegelebki probleemsete koertega, aga abi ei ole saanud.»

Vastab PetCity Rannamõisa loomakliiniku loomaarst Gerlin Järvela: 

Olete juba põhjalikult murega tegelenud, aga pole abi saanud. Kardan, et nii vähese info põhjal on minul raske abi anda. Usun, et asja iva peitub selles, mille tõttu on selline haukumine alanud ja millistes situatsioonides see avaldub. Kas koer haugub ainult koos teiega või ka üksinda kodus? Või haugub ta võõraste inimeste ja koerte peale?

Sellises vanuses koeral on muidugi käitumisharjumused juba juurdunud ja nendest lahti saada on keeruline. Head lahendust pakkuda ei ole, kuid soovitaks veel minna mõne loomaarsti juurde, kes taoliste muredega tegeleb — äkki on koera nähes ja teda jälgides siiski võimalik leida, mis tal sellist lakkamatut haukumist põhjustab.


Hea lugeja, kui ka sinul on lemmikloomade, nende käitumise ja tervisega seonduvaid küsimusi, siis saada need meile SIIT ning koostöös loomaarstidega leiame neile vastused.

Tagasi üles