Loomaarst vastab: miks kassi suu haiseb?

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

FOTO: Yannick Schmidt / PantherMedia / Yannick Schmidt / Scanpix

Kuula artiklit

Lemmiku lugejatele on avatud nõuandenurgake, kus loomaomanikel on võimalus esitada loomaarstile küsimusi oma neljajalgsete sõprade kohta. Täna annab veterinaar nõu, kuidas kassi suust tulevat haisu vähendada.

«Lugesin hiljuti artiklit kasside suu haisemisest, kus tegu oli juba vanema kassiga. Aga mida teha, kui viiekuuse kassipoja suu haiseb? Kas selle puhul peaks ka kindlasti arsti juurde minema või on see kuidagi hammaste vahetusest tingitud ja mingi aeg täiesti loomulik?»

Vastab PetCity Rannamõisa loomakliiniku loomaarst Gerlin Järvela: 

Nii noorel kassil on selline paha lõhn tõepoolest tingitud hammaste vahetumisest. Kuna kassidel vahetuvad piimahambad jäävhammaste vastu just sellises eas ja see tingib ka ajutise paha lõhna, siis see on täiesti normaalne. Näha võib ka kerget veritsust ja igemete punetust. Ka see on mööduv ning ei pea muretsema.

Sel ajal võib kass vältida krõbinate söömist või süüa neid ettevaatlikult, kuna igemed on valulikud, aga muretsema kindlasti ei pea. Soovitan aga hakata vaikselt kassi hambaid pesema, kuna see hoiab tulevikus hambakatust ja hambakivist tuleneva suuhaisu ära ja hoiab hambaid tervena. Hammaste vahetuse ajal tuleks seda teha ettevaatlikult või oodata, kuni igemed enam valulikud ei ole.


Hea lugeja, kui ka sinul on lemmikloomade, nende käitumise ja tervisega seonduvaid küsimusi, siis saada need meile SIIT ning koostöös loomaarstidega leiame neile vastused.

Tagasi üles