Loomaarst vastab: kuidas ülekaalulise koera kaalu langetada?

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

FOTO: Monika Graff / ©The Image Works / TopFoto / Scanpix

Kuula artiklit

Lemmiku lugejatele on avatud nõuandenurgake, kus loomaomanikel on võimalus esitada loomaarstile küsimusi oma neljajalgsete sõprade kohta. Täna annab veterinaar nõu, kuidas aidata koeral kaalu langetada. 

«Aasta tagasi diagnoositi mu koeral nekrotiseeruv meningo-entsefaliit. Sellest hetkest alates on koer hormoonravil, mille tagajärjel kehakaal muudkui tõuseb. Paar kuud tagasi läksime üle kaalu alandavatele krõbinatele, maiuseid saab koer väga harva. Kaal aga siiski ei lange ja hormoonravile alternatiive ei ole. Mida peaksin omalt poolt tegema, et kaal kontrolli alla saada? Kardan, et see hakkab tema liigestele laastavalt mõjuma.»

Vastab PetCity Rannamõisa loomakliiniku loomaarst Gerlin Järvela: 

On väga tore, et teadvustate ja tegelete lisaks põhihaigusele ka koera kaaluga. Teil on täiesti õigus, et suur kehakaal hakkab varsti koera liigestele ja ka tema südamele. Kas krõbinate kogus, mida annate, on arsti poolt üle vaadatud? Enamasti on krõbinapakkide peal kaalutabel, mille järgi tuleb koerale süüa anda. See, mille järgi krõbinakoguse valima peate on tabelis soovitud kaal. Ehk siis koerale ei tohi krõbinaid anda tema kehakaalu, vaid soovitud kaalu järgi. 

Samuti peate silmas pidama, et kui on saanud maiuseid, tuleb selle võtta krõbinaid vähem anda. Maiusteks proovige valida ka asjad, mis on kalorivaesed. Kurk ja porgand on head valikud, kui need koerale maitsevad, juustu ma anda ei soovita, sest see on väga kaloririkas ja juba tilluke tükk katab suure osa päevasest kaloraažist. Samuti püüdke koeraga senisest enam liikuda. Kindlasti ei tohi seda järsult teha, aga tasapisi ja koera jaksu jälgides.


Hea lugeja, kui ka sinul on lemmikloomade, nende käitumise ja tervisega seonduvaid küsimusi, siis saada need meile SIIT ning koostöös loomaarstidega leiame neile vastused.

Tagasi üles