Loomaarst vastab: kas pereliikme lahkumine mõjutab kassi heaolu?

FOTO: Goran Jakuš / PantherMedia / Goran Jakuš / Scanpix

Kuula artiklit

Lemmiku lugejatele on avatud nõuandenurgake, kus loomaomanikel on võimalus esitada loomaarstile küsimusi oma neljajalgsete sõprade kohta. Täna räägib loomaarst sellest, kuidas pereliikme lahkumine kassi käitumist mõjutada võib.

«Mul on üheksa-aastane kodune lõigatud kass. Septembri alguses läks vanem tütar pikemaks ajaks kodunt minema ning kass hakkas imelikult käituma. Keset ööd tõuseb ja hakkab mööda elamist mängima ja on viimasel ajal pea alati esikus ning magab seal. Enne pole seda juhtunud, ta nagu ootaks kedagi. Kuidas sellist käitumist seletada?»

Vastab PetCity Rannamõisa loomakliiniku loomaarst Gerlin Järvela: 

Kassid on väga stressialtid loomad ja igasugused muutused võivad neis esile kutsuda erinevat stressikäitumist. On täiesti võimalik, et esikus magabki ta seetõttu, et ootab peretütart koju. Oli ta päeval aktiivsem, kui tütar oli kodus? Tõenäoliselt tütar mängis temaga ja ka üldiselt oli kassil üks inimene rohkem kellega suhelda. Võib oletada, et kassil on nüüd nii palju energiat üle, et ta ärkab öösel ja hakkabki mängima.

Kindlat vastust on raske öelda, kuid soovitan igapäevaselt paaril korral ette võtta kassiga pikemalt tegelemise ja jälgida, kas see mõjutab ka öist aktiivsust. Ka üldiselt tuleks olla praegu tähelepanelik, kuna selline elumuutus võib kassil tekitada stressi, mis hakkab otseselt tema tervist mõjutama.

Jälgige, et ta käiks ikka liivakastis ning hoidke silm peal sellel, kas ta sööb nii nagu enne. Märkimisväärselt vähem kui ka rohkem söömine võib kaasa tuua tervisemuresid! Üldiselt loodan muidugi, et selline käitumisemuutus on ajutine ja kass harjub uue olukorraga kiirelt.


Hea lugeja, kui ka sinul on lemmikloomade, nende käitumise ja tervisega seonduvaid küsimusi, siis saada need meile SIIT ning koostöös loomaarstidega leiame neile vastused.

Tagasi üles