Loomaarst vastab: kuidas aidata stressis olevat kassi?

FOTO: PengGuang Chen / PantherMedia / PengGuang Chen / Scanpix

Lemmiku lugejatele on avatud nõuandenurgake, kus loomaomanikel on võimalus esitada loomaarstile küsimusi oma neljajalgsete sõprade kohta. Täna annab veterinaar nõu, mida teha kassiga, kes on sattunud stressiolukorda. 

«Võtsime turvakodust kolmeaastase steriliseeritud emase kassi. Kas uude koju tulek võib põhjustada kassis suure stressi ja panna tihti näuguma? Pole tal ka erilist söögiisu ega ei joo, aga on turvakodu väitel terve. Kass häälitseb eriti aktiivselt just öösiti, mis muidugi hoiab meid kõiki üleval. Mänguhimu pole kassil samuti seega ei anna teda ka ööseks väsitada. Kuidas saab kassi rahustada või aitab siin vaid aeg?»

Vastab PetCity Rannamõisa loomakliiniku loomaarst Gerlin Järvela: 

Kindlasti võib uude koju toomine kassile stressi tekitada. Kassile tuleb aega ja rahu anda ning lasta tal omas tempos kohaneda. Kassile ei tohiks suhtlemist peale suruda ehk teda sülle võtta ja hoida kui ta seda ei taha — ta peab teiega ise harjuma.

Samas tuleb sellel ajal ikkagi tähele panna, et kass hakkaks sööma/jooma ja kindlasti tuleb jälgida seda, et kass käiks liivakastis. Kassid võivad stressiga hakata liivakastis käimist vältima ja sellega tekitada endale suured terviseprobleemid. Võiks proovida söögiks krõbinaid, mis on stressivastased. Nende sisse on juba pandud kassile heaolutunnet tekitavat ainet, mis on muidugi söödav. Sellist toitu saab loomakliinikutest.

Kui kass ei taha tükkidega konservi, siis proovige pasteeti. Enamasti eelistavad kassid ühte teisele. Samuti on kliinikutes olemas erinevaid looduslikke vahendeid, mis vähendavad kassidel stressi. Neid on nii pihustatavaid, difuuserina seinakontakti panemiseks kui ka söömiseks.


Hea lugeja, kui ka sinul on lemmikloomade, nende käitumise ja tervisega seonduvaid küsimusi, siis saada need meile SIIT ning koostöös loomaarstidega leiame neile vastused.

Tagasi üles