Loomaarst vastab: miks kassil pidevalt kõht lahti on?

FOTO: Ronny Nöller / PantherMedia / Ronny Nöller / Scanpix

Lemmiku lugejatele on avatud nõuandenurgake, kus loomaomanikel on võimalus esitada loomaarstile küsimusi oma neljajalgsete sõprade kohta. Täna annab veterinaar nõu, kuidas aidata kõhulahtisuse käes vaevlevat kassi.

«Mul on aasta aega olnud leitud isane kastreeritud kass. Sööb normaalselt kassikrõbinaid, kuid selle aasta jooksul, mis ta meil olnud on, on tema kõht järjepanu lahti. On arsti soovitusel prednisolooni saanud, kuid tulemusi pole. Mida veel ette võtta?»

Vastab PetCity Rannamõisa loomakliiniku loomaarst Gerlin Järvela: 

Kas kass on saanud regulaarselt ussirohtu? Kindlasti tuleks välistada parasiidid, isegi kui kass õues ei käi.

Kas vahetasite enne probleemi algust kassi tavapärase toidu millegi muu vastu välja või hakkasite andma näiteks inimeste toitu? Kui ussirohi ei aita ja toit on alati sama olnud, siis soovitan minna arsti juurde. Tegemist võib olla näiteks ainuraksega, mis sellist kõhulahtisust tekitada võib, aga seda saab kindlaks teha juba roojaproovist.

Võimalik võib olla ka see, et kass ei kannata igat toitu ja vajab näiteks spetsiaalset tundliku seedimise toitu. Igal juhul tuleks siiski uuesti arsti juurde minna, sest selline krooniline kõhulahtisus on kassi organismile väga kurnav ja ebamugav.


Hea lugeja, kui ka sinul on lemmikloomade, nende käitumise ja tervisega seonduvaid küsimusi, siis saada need meile SIIT ning koostöös loomaarstidega leiame neile vastused.

Populaarne

Tagasi üles