Aita abivajajat: 14 aastat tänaval veetnud kassihärra Villet vaevab piinav põletik

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Vast igaüks mõistab, et abi vajavate kasside hulgas on populaarseimad justnimelt kassipojad ja noored kiisud, kellel on ees pikk elu. Mis saab aga kassidest, kes on meie mõistes juba väärikas seeniorieas ning keegi pole täiesti kindel, kui palju aega neile jäänud on?

Üheks selliseks kassiks on vanahärra Ville — 14 aastat tänaval hulkurina virelenud hiirekuningas, kes on vähem kui aasta koduelu nautida saanud. Ville elas aastaid ühe söögikoha juures hulkurina. Inimesed käisid temast mööda, pakkusid süüa ja tegid pilte, ent sooja kodu kassil ei olnud. Kaasnesid ka kõik tänavaeluga seotud probleemid: kehvas seisus suu ja kõrvad ning allergiad tekitasid Villele palju piina.

2017. aasta detsembris püüti Ville lõpuks kinni ning viidi Tartu Koduta Loomade Varjupaika, kust ta jõudis MTÜ Eesti Kassisõprade Kogukond hoole alla.Üllatusena selgus, et terved olid Ville neerud ja kilpnääre — terve elu õues elanud ja sellises vanuses kassi puhul on tegemist lausa imega ning eeldatavasti ootab Villet ees veel mitu aastat elamist.

Kass on küll armastavas kodus, ent sellegipoolest Kassisõprade Kogukonna «Seenioride Klubi» liige ning MTÜ katab kõik tema raviarved. ​Klubisse kuuluvad raske minevikuga vähemalt kümne aasta vanused kassid, kes on päästetud viimasest süstist — MTÜ eestvedajad leiavad, et ka vanad loomad väärivad abi ning meie ühiskonna suhtumine, et seenioreid pole vaja, peab kaduma.

Tubli Ville on kindlameelselt läbi teinud kõik vajalikud protseduurid, kuid nüüd kimbutab nüüdseks 16-aastast vanahärrat põletik suu ühes pooles, sahin kopsudes ja ühe silma tumenemine. Kassisõbrad tahavad Ville nüüd viia Maaülikooli väikeloomakliinikusse, et tema kolm häda ühe narkoosi all ravi saaks. 

Vaja on aga maksta ka kliinikuarved. Ville on väga tänulik iga euro eest ja paneb inimestele südamele, et ka vanad loomad on tänulikud, kui neil on kodu ja kindel pere ja et nad on hoitud ja armastatud. Kui sina leiad, et Ville peaks oma elu ilma valu ja vaevata veeta saama, on kõige parem viis aitamiseks toetada Kassisõprade «seeniorite klubi.» Seda saab teha pangaülekandega:

Eesti Kassisõprade Kogukond MTÜ 

Swedbank EE442200221066745638 

Rahvusvaheline pangaülekanne:

Bank 1: Swedbank

Address: Liivalaia 8, 15040 Tallinn

IBAN: EE442200221066745638 

SWIFT/BIC: HABAEE2X 

Selgitus: «Ville»

Populaarne

Tagasi üles