Loomaarst vastab: kuidas võõraid koeri omavahel tutvustada?

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

FOTO: Elena Elisseeva / PantherMedia / Elena Elisseeva / Scanpix

Lemmiku lugejatele on avatud nõuandenurgake, kus loomaomanikel on võimalus esitada loomaarstile küsimusi oma neljajalgsete sõprade kohta. Täna annab veterinaar nõu, kuidas panna alus kahe koera vahelisele sõprusele.

«Mul on pooleteiseaastane emane rotveiler ning sõbrannal kaheksakuune husky-laadne isane. Tahaksime nendega koos jalutamas käia, kuid esimene kohtumine ilusti ei läinud — minu koer klähvis teise peale vihaselt. Kas neid on võimalik kuidagi üksteisega leppima panna?»

Vastab PetCity Rannamõisa loomakliiniku loomaarst Gerlin Järvela: 

Koertele tuleb aega anda, kuid samas peate ise olema järjepidevad. Kohtumised peaksid aset leidma mõlemale koerale neutraalses kohas ehk siis kindlasti mitte kummagi koera territooriumil. Muidu hakkab koer paratamatult oma valdusi kaitsma ja talle ei meeldi, kui võõras koer sinna tuleb.

Seega kohtuge kusagil mujal — eriti hea, kui tegu on mõlemale koerale võõra kohaga. Näiteks minge kõik koos metsa jalutama, aga ärge laske koeri otseselt kokku, vaid jalutate nii, et koerad on mõlemad oma omaniku kõrval. Las nad harjuvad teineteise olemasoluga ja samas uurivad ümbrust, et tähelepanu ei oleks ainult üksteisel. Oluline on ka see, et omanikud ise rahulikuks jääks ja võtaks olukorda loomulikult, sest koerad tunnetavad meie ärevust.

Ärge muretsege kui suhtlus esimese korraga sujuma ei hakka. See võib aega võtta mitu jalutuskäiku, kuid usun, et lõpuks nad lepivad ja kui läheb väga hästi, siis saavad ka sõbraks. Loomulikult on ka võimalus, et need kaks konkreetset koera ei klapigi üksteisega, kuid seda näitab aeg. Kindlasti premeerige harjutamise jooksul koeri maiustega, näiteks siis, kui nad hästi käituvad ja üksteise peale ei haugu.


Hea lugeja, kui ka sinul on lemmikloomade, nende käitumise ja tervisega seonduvaid küsimusi, siis saada need meile SIIT ning koostöös loomaarstidega leiame neile vastused.

Populaarne

Tagasi üles