Lääne-Virumaal leiti laisa omaniku hüljatud kassipojad

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Teisipäeva hilisõhtul leidis Lääne-Virumaal Ulvi külas elav Eleri oma kodu lähedal asuvast mahajäetud hoonest möödudes haledalt näuguva kassipoja. Peagi selgus, et kassilapsi oli rohkemgi ning kokku sai Eleri kätte neli abivajajat. 

Eleri jaoks polnud tegu esimese korraga kassipoegi aidata — eelmisel aastal leidis ta sealsamast samuti väikese kassi. Seetõttu teoriseerib neiu, et keegi on kassipojad sinna jätnud, sest neli teisipäeval leitud rüblikut on ilma mingigi kahtluseta inimeste juures kasvanud, ei pelga võõraid ning on puhtad ja terved. 

Tegu on klassikalise näitega laiskusest: inimene peab kassi, ent ei suvatse teda steriliseerida ning kui loom järglased ilmale toob, jäetakse nad omapäi elu eest võitlema. Omanik hülgas ka kassiema, kuid too on võõraste suhtes ettevaatlikum ning seni pole tema püüdmine õnnestunud. 

Eile hilisõhtul transporditi kassipojad ajutisse hoiukoju, kuid sinna nad kauaks jääda ei saa ning seetõttu on päästjatel hädasti tarvis inimesi, kes kassipoegi enda juures hoida saaks või päriselt lemmikloomaks tahaks. Hoiukoduteenust on vaja seni, kuni kassipoegadele tehakse vajalikud protseduurid ning nad päriskodud leiavad. 

Kassipoegade eest hoolitsemise enda kanda võtnud MTÜ Eesti Kassisõpraded Kogukond ootab kõiki päris- ja hoiukodupakkumisi e-mailile eesti.kassisoprade.kogukond@gmail.com. Samuti on väga teretulnud annetused — nagu teisedki loomade päästmisega tegelevad MTÜ-d, on ka Kassisõbrad hüljatud kassipoegadest üle koormatud, kuid pisikesi hingi tänavale tormi kätte jätta ei saa. Kui soovid nende tegevust rahaliselt toetada, saad seda teha pangaülekandega: 

Eesti Kassisõprade Kogukond MTÜ 

Swedbank EE442200221066745638 

Rahvusvaheline pangaülekanne:

Bank 1: Swedbank

Address: Liivalaia 8, 15040 Tallinn

IBAN: EE442200221066745638 

SWIFT/BIC: HABAEE2X 

Selgitus: «Ulvi külast leitud kassipere»  

Populaarne

Tagasi üles