Kui sa oled kassiomanik, oled sa kindlasti vähemalt korra mõelnud, kui vana su neljajalgne sõber inimaastates oleks. Seda ei ole keeruline arvutada — kas sinu kass on teismeline või läheneb juba pensionieale?
Huvitav teada: kuidas määrata kasside vanust inimaastates (1)
Statistiliselt on toakasside oodatav eluiga pikem kui nende õues käivatel liigikaaslastel ning on kasse, kes elavad ka üle kahekümne aasta. Kui pakud oma kassile tervislikku toitu ja võimaldad talle ohutut elukeskkonda, annad endast parima, et ta sinu kõrval võimalikult pikalt oleks.
On levinud eksiarvamus, et üks kasside eluaasta on võrdne seitsme inimese omaga. Tegelikult seda niimoodi arvestada ei saa, sest võrreldes inimestega arenevad kassid oma esimese kahe eluaasta jooksul oluliselt kiiremini. Aastavanune kass oleks inimesena juba 15-aastane ning kaheaastane lausa 24. Pärast teist eluaastat kasv aeglustub ning üks elatud aasta võrdub kassile kolme-nelja inimaastaga.
- 1-aastane kass on inimaastates 15
- 2-aastane kass on inimaastates 24
- 3-aastane kass on inimaastates 28
- 4-aastane kass on inimaastates 31
- 5-aastane kass on inimaastates 35
- 6-aastane kass on inimaastates 38
- 7-aastane kass on inimaastates 42
- 8-aastane kass on inimaastates 45
- 9-aastane kass on inimaastates 49
- 10-aastane kass on inimaastates 52
- 11-aastane kass on inimaastates 56
- 12-aastane kass on inimaastates 59
Kui su kass jõuab seenioriikka, on tähtis tema tervisel ja käitumisel silm peal hoida. Kindlasti käi oma lemmikuga regulaarselt tervisekontrollis ning lase ta vaktsineerida. Vananemisega magab kass tahest-tahtmata rohkem ning tal ei pruugi olla energiat mängusessioonideks. Kui aga tema söögiisu, hingamine või magamisharjumused järsult muutuvad, oleks targem arstivisiit ette võtta ja teha kindlaks, et kassi mõni ohtlikum tervisehäda ei kimbuta.