Loomaarst vastab: kas eakat koera tasub vaktsineerida?

FOTO: Monkeybusiness Images / PantherMedia / Monkeybusiness Images / Scanpix

Lemmiku lugejatele on avatud nõuandenurgake, kus loomaomanikel on võimalus esitada loomaarstile küsimusi oma neljajalgsete sõprade kohta. Täna annab veterinaar nõu selle kohta, kas vana koera reisieelne vaktsineerimine on hea mõte.

«Kas tervele, kuid eakale koerale tasub teha vaktsineerimist? Mõtlen tavapärast (üld)vaktsiini, mida varasemalt ikka tehtud ja mida võidakse nõuda ka reisimisel näiteks Skandinaavias või Saksamaal.»

Vastab PetCity Rannamõisa loomakliiniku arst Gerlin Järvela: 

Kindlasti tuleks koera vaktsineerida, sest vaktsiin on oluline olenemata vanusest. Vanem koer võib haigustele olla märksa vastuvõtlikum ja kui mõni haigus külge hakkab, on vanal organismil selle vastu võitlemine raskem. Siinkohal on heaks näiteks leptospiroos, mille vastu koeri laialdaselt vaktsineeritakse. Selle haiguse võib iga koer sügiseti õuest üles korjata. 

Seega soovitan kindlasti koer vaktsineerida, sest haigustekitajaga kokku puutudes on vaktsineeritud koera organismil suurem võimalus selle vastu edukalt võidelda.


Hea lugeja, kui ka sinul on lemmikloomade, nende käitumise ja tervisega seonduvaid küsimusi, siis saada need meile SIIT ning koostöös loomaarstidega leiame neile vastused.

Populaarne

Tagasi üles